Ką būtina žinoti apie kraujospūdį: kardiologas įvardijo, kada reikėtų susirūpinti (1)

42222
DELFI Sveikatos receptas | www.DELFI.lt
2019 m. birželio 6 d. 20:14
Kasmet pasaulyje dėl padidėjusio kraujo spaudimo miršta maždaug 10 milijonų žmonių. Skaičiuojama, kad arterine hipertenzija serga kas trečias suaugęs žmogus ir apie 2 proc. vaikų ir paauglių. Lietuvoje padidėjusį kraujo spaudimą turi apie 50-60 proc. šalies gyventojų, kurių amžius nuo 25 iki 65 metų. Apie tai, koks kraujospūdis geras ir kokie asmenys turėtų susirūpinti, laidoje „Sveikatos receptas“ pasakoja Kauno klinikų kardiologas prof. Raimondas Kubilius.

Arterinė hipertenzija dar dažnai vadinama tyliuoju žudiku. R. Kubilius pasakoja, kad yra žymuo, kurio pagalba kiekvienas pacientas gali įsivertinti savo kraujospūdį. Anot jo, kardiologai visad pabrėžia pacientams, kad jei jų spaudimas yra didesnis nei 140 ir 90 milimetrų gyvsidabrio stulpelio, tai jau yra arterinė hipertenzija.

„Neatsitiktinai mūsų gairėse arterinis kraujospūdis išskiriamas į keletą lygių. Antai, visais atvejais, kai spaudimas yra mažesnis nei 120 ir 80, tokį kraujospūdį laikome optimaliu. Tais atvejais, kai spaudimas yra nuo 120 iki 129, o apatinis spaudimas iki 84, tokiais atvejais laikome normaliu. Ir likusiais atvejais, kuomet kraujospūdis viršija 139, o apatinis kraujospūdis 89 laikome padidinti normaliu kraujospūdžiu“, – akcentuoja medikas.

Visą laidą galite žiūrėti čia.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai