Dėl dantų problemų dažniausiai kaltas esate pats: odontologė papasakojo labai netikėtų dalykų (5)

14030
DELFI Sveikatos receptas | www.DELFI.lt
2019 m. kovo 4 d. 06:48
Įvairių šaltinių statistikos duomenimis, lietuvių dantų būklė lyginant su kitomis šalimis – prasta, specialistai ypač išskiria vaikų dantų problemas. Odontologų rūmų duomenimis, sveikų, visiškai neturinčių ėduonies pažeistų dantų vaikų procentas išlieka panašus – vos 15-20 procentų. Apie pagrindines dantų problemas ir lietuvių dantų būklę DELFI kalbasi su odontologe Rūta Zykute.

Pasak odontologės, mūsų organizmas nėra padalintas į atskirus stalčiukus, o tai, kas yra burnoje, yra visur. Tad burnos higiena yra itin svarbi ir didžiulio dėmesio reikalaujanti tema.

„Reikia ją plėsti, reikia apie ją kalbėti tūkstantį kartų, daryti tai mokyklose, pasitelkiant informacines technologijas. Ne tik odontologas, bet ir bendrosios praktikos gydytojas turi nuolat priminti šią problemą. O ypač LOR gydytojas, kuris žiūrėdamas į gerklę mato, kiek yra sugedusių dantų. Juk tas bakterinis fonas yra bendras. Žiūrėdamas į dantis negali taip siaurai ir išskirtinai žiūrėti tik į juos. Nuo pat to momento, kai jis užeina pro duris turi pacientą matyti panoramiškai“, – tikina R. Zykutė.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi