Įsivaizduokite situaciją – šalia jūsų sukniumba žmogus. Ar sugebėtumėte atlikti dirbtinį gaivinimą? Arba jūsų draugas vakarienės metu užspringsta maistu ir negali pakvėpuoti. Ką darytumėte šiuo atveju?
Pirmosios pagalbos žinios gali išgelbėti gyvybę. DELFI Gyvai - pokalbis apie tai, kaip atgaivinti žmogų su Raudonojo Kryžiaus pirmosios pagalbos instruktore Irma Bukotiene.

Specialistė paaiškino ir parodė, kaip taisyklingai atlikti dirbtinį gaivinimą skenduoliui. Toks pat gaivinimas turi būti atliekamas ir apsinuodijimo ar traumos atveju, kai žmogus netenka sąmonės.

Jei žmogus tiesiog sukniumba ir praranda sąmonę gaivinimą reikėtų pradėti ne nuo oro pūtimo, o nuo širdies spaudimo.

I. Bukotienė paaiškino, ką daryti užspringus maistu, ir parodė, kaip taisyklingai atlikti visus veiksmus. Pirmosios pagalbos instruktorė sakė, kad žmonės dažnai daro klaidą, kai gaivindami kūdikius krato juos žemyn galva už kojų. "Taip galite sužaloti kūdikio nugarą, net pažeisti smegenis, nes jo galvytė sunkesnė lyginant su kūneliu", - sakė specialistė ir parodė, kaip taisyklingai padėti kūdikiui.

"Jei užspringstate maistu ir esate vienas, taip pat galima sau padėti trenkiant nugarą į sieną. Arba imituojant Heimlicho manervą stipriai remti pilvą į kėdės atkaltę. Jei nieko panašaus šalia nėra, kriskite ant žemės visu kūno svoriu, taip galite atkratyti svetimkūnį", - aiškino I. Bukotienė.

Išsamų instruktažą žiūrėkite vaizdo įraše.