Simptomai, kuriuos pajutus reikia kuo greičiau kviesti greitąją: svarbi kiekviena minutė (0)

121321
2021 m. balandžio 13 d. 14:20
Praėjusiais metais Lietuvoje fiksuotas didžiausias mirčių skaičius nuo pat 1990 m. Šalyje mirė daugiau nei 43 tūkst. žmonių, o tai 13,3 proc. daugiau nei 2019 m. Nors mirčių perviršis pandemijos laikotarpiu fiksuotas ir kitose Europos šalyse, Eurostato duomenimis, Lietuva ne vieną mėnesį lenkė Europos Sąjungos vidurkį.

Eurostato duomenimis, praėjusių metų gruodį Lietuvoje mirčių perviršis siekė net 77,5 proc. ir pagal šį rodiklį buvome treti juodžiausių šalių sąraše. Sausį dėl įvairių priežasčių mūsų šalyje buvo užregistruotas 26,3 proc. didesnis mirtingumas nei ankstesniais metais.

Savo ruožtu kardiologai signalizuoja, kad mirtys nuo COVID-19 sudaro 30 proc. perteklinių mirčių, o didžiąją dalį – širdies ir kraujagyslių ligų sukeltos mirtys. Medikai pastebi, kad jau nuo pat COVID-19 pandemijos pradžios stipriai sumažėjo dėl staigių sveikatos sutrikimų – tokių kaip širdies smūgis – besikreipiančių pacientų, stipriai krito kardiologų suteiktų konsultacijų skaičius, pačių žmonių iniciatyva atšaukinėjamos planinės operacijos, tačiau padaugėjo mirčių namuose.

Medikai ragina žmones įsidėmėti, dėl kokių simptomų būtina staigiai kviesti greitąją pagalbą, nes tuomet pirmos dvi valandos tampa auksinėmis.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai