Psichologas įvardijo simptomus, į kuriuos nereikia numoti ranka: vienas jų — seksualinio potraukio sumažėjimas (3)

5512
2018 m. kovo 23 d. 16:16
Europos Sąjungos (ES) statistikos biuro „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje sergamumas depresija nesiekia net 4 procentų, tačiau psichikos sveikatos specialistai tikina, kad statistika yra nutolusi nuo realybės ir šalyje šia liga serga kur kas daugiau žmonių.

DELFI Gyvai – diskusija apie tai, kaip atpažinti depresiją ir atskirti ją nuo prastos nuotaikos su Depresijos gydymo centro klinikiniu psichologu Antanu Mockumi ir „Eurovaistinės“ farmacininke Laura Vanagaite.

Depresija yra kompleksinė liga, pasakojo klinikinis psichologas A. Mockus. Anot jo, ir jos priežastys, ir simptomai yra labai įvairūs ir skirtingi, tad ir gydymas turi būti kompleksinis.

„Esminiai depresijos simptomai gali būti liūdna nuotaika, sumažėjusi energija arba aktyvumas ir dar vienas labai svarbus dalykas - anhedonija. Tai yra, kai žmogus nebepatiria malonumo, sako, kad jo niekas nebedžiugina, veikla, anksčiau teikusi džiaugsmą, nebėra įdomi. Taip pat fiziniai simptomai - nuovargis, susirūpinimas savo sveikata, ypač seksualinio potraukio sumažėjimas - visa tai yra depresijos simptomai", — kaip atpažinti depresiją aiškino A. Mockus.

Depresiją, anot psichologo, gali sukelti tiesiog biologinės priežastys, tai yra vadinamoji endogeninė depresija, kai ne psichologiniai, o bioliniai veiksniai sukelia šią ligą.

Daugiau apie depresiją, jos atpažinimą, prevenciją ir gydymo būdus žiūrėkite laidoje.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi

DELFI DĖMESIO CENTRE

Laida ŠIANDIEN 19:30

DELFI Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu

43
DELFI DIENA

Laida ŠIANDIEN 15:00

DELFI Diena su Arnu Mazėčiu

27