„Prarastoji“ COVID-19 paauglių karta: kokią žalą pandemija sukels jų raidai? (1)

19734
2021 lapkričio mėn. 15 d. 11:30
Šiandien neretai pasigirsta manančių, kad turime visai kitokią ar net prarastą COVID-19 paauglių kartą. Tiek ilgą laiką užsitęsusio karantino metu, tiek pastaraisiais mėnesiais vaikams ir paaugliams pradėjus dažniau sirgti koronavirusu, dienas jiems tenka leisti ne mokyklose besisocializuojant su draugais, lankant aktyvias popamokines veiklas, o namuose su išmaniaisiais įrenginiais. Pasaulinė organizacija „Gelbėkit vaikus“ teigia, jog kyla realus pavojus, kad šis dešimtmetis sukels jiems precedento neturinčius vystymosi pokyčius.

Kokią įtaką paauglių emocinei sveikatai padarė pandemija? Kokią realią žalą jų raidai gali sukelti šis laikotarpis? Kaip tėvams ir mokytojams kalbėtis su savo paaugliško amžiaus vaikais? Koks jų pasikeitęs elgesys signalizuoja apie rimtas psichologines problemas?

Visa tai šį pirmadienį aptars Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centro vyresnioji mokslo darbuotoja docentė Paulina Želvienė ir „Vilnius sveikiau“ bendrojo ugdymo skyriaus visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Indrė Krivickaitė.

Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai