Po gimdymo panevėžietei teko skubiai atlikti itin retą operaciją (0)

3685
GNTV
2022 m. sausio 21 d. 10:44
Respublikinės Panevėžio ligoninės Intervencinės radiologijos skyriuje dirbantys gydytojai specialistai per metus atlieka apie 120 įvairių operacijų ir procedūrų, susijusių su kraujavimais ir aneurizmomis. „Dažniausiai tenka gydyti galvos aneurizmas ir įvairius kraujavimus bei aneurizmas, esančias pilvo srityje“ – pasakoja Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas, dr. Andrius Pranculis.

„Tačiau pasitaiko aneurizmų, aptinkamų ir labai neįprastose vietose – šiais metais teko gydyti pacientę, kuri atvyko į ligoninę labai kraujuodama ir, atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad jai – gimdos arterijos aneurizma. Tad teko labai skubiai operuoti“.
„Į ligoninę, po sėkmingo gimdymo praėjus dviem savaitėms, atvyko labai kraujuojanti moteris. Chirurginėmis ir medicininėmis priemonėmis nepavyko sustabdyti kraujavimo, tad pagalbos kreipėmės į intervencinius radiologus. Skubiai buvo atlikti visi būtiniausi tyrimai, pavyko stabilizuoti moters būklę, sumažėjo kraujavimas, tad vėliau moteriai sėkmingai buvo atlikta gimdos arterijos embolizacija ir po poros dienų ji išvyko į namus. Taigi, šiuo atveju buvo nustatyta gimdos kraujagyslių patologija, moteris neteko daug kraujo, dėl ko galėjo būti ir labai liūdnos išeitys. Sėkmingų kolegų intervencinių radiologų savalaikių ir profesionalių veiksmų dėka pavyko ne tik išgelbėti moters gyvybę, išvengti labai nemalonios procedūros – gimdos pašalinimo – bet ir išsaugoti ją – ateityje moteris galės išnešioti ir pagimdyti kūdikį,“ – apie šį išskirtinį įvykį pasakojo Respublikinės Panevėžio ligoninės Akušerijos skyriaus vedėjas Raimundas Petrauskas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai