Kepenis pasisako apie skiepus, gydytoja tokį kalbėjimą vadina nusikaltimu (17)

24129
2019 m. kovo 21 d. 17:05
Kai visoje Europoje ir Lietuvoje – tymų protrūkis, o mūsų šalyje kasdien sužinoma apie naujus tymų atvejus, ketvirtadienį Seimui buvo pristatyta konservatorių rengta rezoliucija „Dėl neatidėliotinų priemonių siekiant pagerinti skiepijimo aprėptis Lietuvoje“. Po pristatymo virė karštos diskusijos, kuriose pasižymėjo ir parlamentaras Dainius Kepenis, kuris daugeliui gerai žinomas kaip sveikuolis.

„Jūs dar turėtumėte pasakyti, kad ne visi tokie skiepai Lietuvoje yra tokie populiarūs, kaip ir Europoje. Tik trys skiepai yra nuo meningokoko, mes būtinai turime skiepytis, mergaičių papilomos virusą, kur reikėtų kalbėti apie mergaičių dorovinį auklėjimą, nuo 11 metų mes jau norime paskiepyti nuo paleistuvystės. Tai reikia pradėti galvoti“, – sakė D. Kepenis. Įsikarščiavusį Seimo narį nutraukė posėdį vedęs Arvydas Nekrošius.

Tokius žodžius išgirdusi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Daiva Razmuvienė nemaloniai nustebo.

„Reikia skiepyti mergaites (nuo žmogaus papilomos viruso – DELFI) ir visos šalys tai daro. Mergaitės skiepijamos du kartus ir įgyja imunitetą 10-15 metų, kai ji jau gyvens lytinį gyvenimą, reikia ruoštis prieš. Vaikas 11 metų dar neturi lytinių santykių, bet po 5-7 metų ji jau gyvens kitą gyvenimą, tai ir turės būti tam pasiruošusi. Nes nebūtinai dėl partnerių kaitos gali būti perduodamas žmogaus papilomos virusas, ir su vienu partneriu gyvenant tai gali įvykti. Kažkada girdėjome, kad hepatito B vakcina yra, atsiprašau, „prostitučių vakcina“, bet tokiu laiku, kai Lietuvoje vyksta tymų protrūkis, Lietuvoje, apskritai, taip kalbėti yra nusikaltimas“, – DELFI komentavo D. Razmuvienė.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai