Kasdienė kova su dezinformacija ir melagienomis: kodėl šis laikotarpis kaip niekad karštas?

22514
Kornelija Jasiūnaitė
2021 lapkričio mėn. 8 d. 12:30
Užsikrėtimų koronavirusu skaičius per parą vis dar viršija du tūkstančius, o mirštančiųjų – kartais jau daugiau nei trys dešimtys kiekvieną dieną. Nors šiuo metu prieinama jau trečioji vakcina nuo COVID-19, beveik visi kasdien mirštantys – nepasiskiepiję arba pasiskiepiję nepilnai.

Kad ir kaip kraupiai visa tai skambėtų, dalies lietuvių ši statistika vis dar neįtikina skiepytis. Šie žmonės renkasi netikėti nei mokslu, nei medicina, tačiau juos lengvai įtikina internete randamos jokiais faktais nepagrįstos, į emocijas besitaikančios melagienos.

Pirmadienį kartu su „Delfi Melo detektoriaus“ redaktore Aiste Meidute pasikalbėsime apie tai, ką reiškia kiekvieną dieną kovoti su dezinformacija.

Taip pat Lietuvos socialinių mokslų centro Sociologijos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja Diana Janušauskienė bei psichologas Edvardas Šidlauskas pakomentuos, kodėl žmogus tiki sąmokslo teorijomis, ką tai atskleidžia apie jo psichologiją, kokią visuomenės grupę turėtume labiausiai saugoti nuo melagienų ir kaip išsiugdyti joms imunitetą.

Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai