Gyvybiškai svarbus vitaminas: vartodami jį lietuviai daro vieną esminę klaidą (9)

38237
2018 m. kovo 29 d. 14:45
Žiemą mūsų veido oda patyrė didelį stresą. Jį, anot dermatovenerologės Astos Dumbliauskienės sukelia vitaminų, ypač vitamino D trūkumas, vėjas, šaltis. Pavasarį oda pasitinka išsausėjusi, paraudusi, šerpetojanti, praradusi tonusą. Ryški pavasarinė saulė lydi dar nespėjusį po žiemos atsigauti veidą.

„Dermatologijai, kaip ir bet kuriai kitai medicinos sričiai, sezonų ir metų laikų kaita – labai svarbi. Pavasarį paūmėja tiek žvynelinė, rožinė, atopinis ir seborėjinis dermatitai, įvairūs alerginiai odos susirgimai. Be viso šito ligų srauto, didžiausią pacientų skaičių sudaro tie žmonės, kurie sako, jog ankščiau neturėjo jokios odos ligos, bet besikeičiant sezonui oda tampa nevaldoma“,– DELFI Gyvai diskusijos metu sakė dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė.

Gydytoja paminėjo, kad daugelis pamiršta savo oda pasirūpinti ne tik iš išorės, bet pastiprinti ją ir iš vidaus. Anot A. Dumliauskienės, tinkamą vitamino D kiekį savo pacientų organizmuose atrandanti labai retai.

„Galime tepti idealiausias priemones, jeigu trūks vitamino D, niekaip nesukontroliuosime odos išsausėjimo ir išsibalansavimo. Beveik kiekvienam savo pacientui tiriu šį vitaminą ir labai retais atvejais randu tinkamą normą. Tiesa, ar trūksta šio vitamino, ar, priešingai, yra jo perteklius, visada reikia pasitikrinti, o ne bandyti pačiam įvertinti. Taip pat svarbūs tokie gerieji riebalai kaip Omega 3 ir Omega 9. Tai gali būti kokybiški žuvų taukai, kapsulės ir linų sėmenų aliejus“,– sakė A. Dumbliauskienė.

Toliau kalbėdama apie odos priežiūrą pavasarį dermatologė pabrėžė, kad jau dabar saulė yra aktyvi ir norint apsaugoti odą ne tik nuo nudegimų, bet ir nuo raukšlių, saulėje reikia būti atsargiems.

„Saulė ir ultravioletiniai spinduliai – viena pagrindinių raukšlių priežaščių. Nesvarbu, ar tai natūrali saulė, ar soliariumas, ultravioletiniai spinduliai ardo mūsų elastinį tinklą, mūsų odos karkasą. Kuo daugiau bus nesaugios saulės, tuo oda daugiau suvys“,– patarimais dalijosi dermatovenerologė.

Daugiau apie tai, ar pavasarį jaučiamas odos išsausėjimas, šerpetojimas ar net niežėjimas gali įspėti apie rimtesnes odos ligas, kaip prižiūrėti išsausėjusią odą ir kaip atpažinti rimtas bėdas, tokias kaip atopinis dermatitas, žiūrėkite laidoje.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi

DELFI DĖMESIO CENTRE

Laida ŠIANDIEN 19:30

DELFI Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu

171
DELFI DIENA

Laida ŠIANDIEN 15:00

DELFI Diena su Justina Ilkevičiūte

91