Dvi pagrindinės klaidos traukiant erkę, kurios padidina užsikrėtimo tikimybę (6)

37708
2018 m. balandžio 14 d. 10:17
Pavasaris įsibėgėja, o gamtoje jau tyko rimtas pavojus – ligas platinančios erkės. Remiantis Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje erkių platinamomis ligomis kasmet suserga apie 2-3 tūkstančius žmonių. Vien 2017 m. užregistruota 474 susirgimai erkiniu encefalitu ir net 2826 – Laimo liga.

Kokio erkių aktyvumo tikėtis šiais metais, kaip nuo jų apsisaugoti ir laiku atpažinti ligos simptomus DELFI TV Gyvai kalbėjo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medicinos entomologė Milda Žygutienė ir „Eurovaistinės“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė.

Tur. Vieni siūlo erkę sukti pagal, kiti prieš laikrodžio rodyklę. Tačiau tiek E. Ramaškienė, tiek M. Žygutienė tvirtino, kad sukioti jos nereikia. Tai, anot specialisčių pirmoji klaidą, kurią daro žmonės.

„Įsisiurbusią erkę reikia sumti švariu pincetu ir per daug nesuspaudus staigiu judesiu ištraukti. Jei liks vadinamasis erkės straubliukas, jį ir palikite, organizmas jį išstums savaime. Svarbu žaizdelės vietą dezinfekuoti", - aiškino vaistininkė E. Ramaškienė. Jei erkės tvarkingai neištrauksite, ji užsibus ilgiau, tokiu atveju didėja tikimybė užsikrėsti Laimo liga.

Antroji klaida, anot medicinos entomologės, yra ta, kad žmonės erkę ištepa įvairiais aliejais, riebiais tepalais. „Žmonės mano, kad pritepę įsisiurbusią erkę riebalais, ją uždusins. Tačiau erkė kaip tik atryja daugiau seilių, toksiškų skysčių ir tokiu atveju užsikrėtimo tikimybė didėja", - tikino pašnekovė.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai