Prancūzų aukštosios mados legenda Pierre’as Cardinas pasauliui pristatė savo naujausią protežė (0)

10579
REUTERS
2020 m. kovo 4 d. 10:04
97-erių metų amžiaus prancūzų aukštosios mados legenda Pierre’as Cardinas, padėjęs išgarsėti tokiems dizaineriams kaip Jeanas Paulis Gaultier, tebeieško jaunų talentų ir neseniai bendradarbiavo su septyniasdešimčia metų jaunesniu mados kūrėju.

Savo futuristinėmis burbulo formos suknelėmis ir kitais įmantriais drabužiais tikrą perversmą mados pasaulyje XX a. septintajame dešimtmetyje sukėlęs

P. Cardinas ketvirtadienį vakare pasauliui parodė savo naujausią protežė. Juo tapo 27-erių metų amžiaus Pierre’as Courtialis iš vieno Provanse esančio kaimo. Jis visus drabužius siuva rankomis, o savo naujausią kolekciją pristatė P. Cardino studijoje, esančioje prašmatniojoje Paryžiaus gatvėje Rue Saint-Honore.

P. Courtialio kūriniuose atsispindėjo kai kurie mados veterano geometrinės estetikos elementai. Į pristatymo renginį susirinkę žiūrovai išvydo kontrastuojančių spalvų suknelių ir paltų – ryškiai raudona buvo priderinta prie pastelinės žalios. Taip pat jaunasis dizaineris parodė keletą futuristinių papuošalų.
P. Cardinas, savo amato pagrindų mokęsis su tada dar nežinomu Christianu Dioru, o pirmąją kolekciją pristatęs 1953 m., pareiškė, kad labiau už viską tebevertina originalumą.

Anot P. Courtialio, garsusis dizaineris vis dar yra pakankamai savarankiškas, nepaisant garbaus amžiaus. P. Courtialis su P. Cardinu pradėjo dirbti prieš penkerius metus. Iš pradžių protežė studijavo mechanikos inžineriją, o paskui lankė mados mokyklą.

Praėjusiais metais mirus ilgamečiam „Chanel“ mados namų kūrybos vadovui Karlui Lagerfeldui, P. Cardinas yra vienas iš paskutinių gyvų po Antrojo pasaulinio karo Prancūzijoje prasidėjusio aukštosios mados aukso amžiaus dizainerių.

Prie mados titanų priskiriamas ir amžinatilsis Yves’as Saint Laurent’as – dar vienas C. Dioro mokinys. P. Cardinas ir kitais būdais revoliucionavo mados pasaulį. Jis vienas pirmųjų pademonstravo puikią uoslę verslui, kurio pagrindą sudaro prekyba prekių ženklų licencijomis. Ilgainiui šią strategiją perėmė ir konkurentai, bet pastaraisiais metais nemažai mados namų atsisakė šios praktikos.

Dabar užrašą „Pierre Cardin“ galima išvysti ant įvairiausių gaminių: nuo pigių vyriškų trumpikių iki geriamojo vandens buteliukuose. Be to, dizaineris dar nenustojo piešti eskizų ir kurti unikalių drabužių modelių garsiems klientams.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai