DELFI Gyvai studijoje viešėjusi kosmetologė Katerina Nesterova aiškino, kaip prižiūrėti odą vasarą, kai ją vargina karštis, saulė, ji daugiau prakaituoja ir užsiteršia.

Vasarą veido oda pati bando apsisaugoti nuo saulės – pasidaro storesnė, šiurkštesnė, suaktyvėja riebalinių liaukų veikla. Jei iš karto pradėsime kovoti su riebia oda, rizikuosime ją pavojingai išsausinti.

Karštuoju metų laiku kenčia tiek sausa, tiek riebi, tiek mišri veido oda. Ji patiria daug streso dėl aktyvios saulės, karščio, vėjo, jūros druskos, miesto dulkių. Visa tai ypač kenkia plonai veido odai. Termometro stulpeliams šoktelėjus aukščiau, oda greičiau riebaluojasi ir užsiteršia.

Kosmetologė K. Nesterova įvardijo ir nemažai klaidų, kurias daro moterys, paaiškino, kokią kosmetiką ir kaip naudoti. Vasarą kosmetologė patarė rinktis lengvesnės tekstūros „BB" ar „CC" kremus. Tačiau, anot K. Nesterovos, daugelis neteisingai juos naudoja: „Juose daug gerų vertingų medžiagų, taip pat dažnai tai kremai su SPF. Tačiau nepakanka jais pasitepti vienąkart į dieną. Juos reikia nusivalyti ir vėl iš naujo tepti kas keletą valandų", - tikino pašnekovė.