„Žalgirio“ vairą perėmęs Zdovcas apie mačą Belgrade: tai bus tarsi testas žaidėjams, kaip jie reaguoja į tokias situacijas (1)

4783
2021 m. spalio 12 d. 16:04
Pirmąją dvigubą Eurolygos savaitę Kauno „Žalgiris“ pasitinka su naujuoju vyriausiuoju treneriu Jure Zdovcu.

Martiną Schillerį stratego kėdėje pakeitęs slovėnas antradienį surengtoje pirmoje savo spaudos konferencijoje teigė, kad kol kas nieko drastiškai keisti neketina, o savo filosofiją komandoje diegs lėtai ir protingai.

Šią savaitę Lietuvos čempionų laukia dvigubas iššūkis su J. Zdovco debiutu – žalgiriečiai antradienį Belgrade žais su „Crvena Zvezda“, o penktadienį Pirėjuje – su vietos „Olympiakos“ krepšininkais.

„Turime bėdų su aukštaūgiais – Joffrey Lauvergne'as susižeidęs, todėl dabar prioritetas – surasti jam tinkamą pamainą. Antras dalykas – įdiegti savo filosofiją komandoje. Ir tai aš noriu padaryti neskubėdamas. Aišku, tai nebus lengva, daug reikalauju iš žaidėjų. Tačiau turime kokybės tai padaryti.

Žinote, esu truputį sutrikęs – patekau į darbų sūkurį. Kyla klausimai, ką keisti, ką gerinti. Iš patirties žinau, po pirmų rungtynių turėsiu daugiau žinių ir informacijos, su kuria galėsiu dirbti. Dabar net neetiška skubomis kažką keisti, manau, keisime lėtai ir protingai“, – pirmoje savo spaudos konferencijoje kaip „Žalgirio“ vyriausiasis treneris kalbėjo J. Zdovcas.

Naujasis strategas neskubėjo vertinti ir žaidėjų – kol kas dar turi „apsitrinti“, pajusti jų galimybes.

„Labai lengva komentuoti ir vertinti komandą sėdint su alaus bokalu bare, bet kai susitinki su realybe, viskas kitaip. Nenoriu kalbėti su žiniasklaida, kas man patinka ar nepatinka, pirmiausiai turiu pakeisti kažką, kas mano galva reikalinga, o tuomet jau kalbėsime, kas gerai, o kas ne, – dalinosi mintimis pašnekovas. – O su žaidėjais jau kalbuosi. Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas yra svarbi komandos dalis, jie labai pozityvūs. Tiesa, komandoje daug veteranų, todėl savaime aišku, kad reikia ir atletiškumo, šviežios sprogstamosios jėgos. Reikia ir visa tai apjungti, o tai – sudėtinga dalis“.

Pirmoji svarbi ir kartu debiutinė kova J. Zdovco laukia jau trečiadienį Belgrade, kur „Žalgiris“ žais su vietos „Crvena Zvezda“.

„Šią komandą gerai pažįstu, kaip ir jos žaidėjus. Jie aukšti, žaidžia fiziškai, nelabai talentingai puolime, tačiau gerai gynyboje. Atmosfera dėl fanų Belgrade fantastiška, jie tik ir laukia momento, kada palaužti varžovus. Tokioje atmosferoje gerai žaisti, tai tarsi testas, kaip žaidėjai reaguoja tokioje situacijoje“, – sakė jis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai