Seniausiame fechtavimo klube Paryžiuje – kovos meno paieškos (1)

312
REUTERS
2019 m. vasario 11 d. 11:53
Regis, seniausiame Paryžiaus fechtavimo klube „Salles d'Armes Coudurier“ sustojo laikas. Šiame klube siekiama išsaugoti džentelmeniško sporto tradicijas.

Klubą įkūrė 1886 m. – 10 metų prieš įvykstant pirmoms šiuolaikinėms olimpinėms žaidynėms Atėnuose, kuriose fechtavimas buvo viena iš sporto šakų.

Nedidelėje salėje, kur kaukši špagos ir tvyro odos, metalo ir prakaito kvapas, mokiniai mokomi, kad fechtavimas – ne šiaip sportas, o menas.

Klubas įkurtas Paryžiaus Lotynų kvartale, jis atviras visiems. Pagal tradicijas, kiekvienas naujas mokinys pirmiausia patenka į meistro Jeano Pierre de Pinel de La Taule rankas. Meistras sako, kad norint surinkti taškų, svarbu technika ir gestų grožis.

Čia fechtavimo takeliai yra tik 7 metrų ilgio ir pusės metro pločio, o įprasti takeliai būna 15 metrų ilgio ir 1,5 metro pločio.

Fechtavimo entuziastai renkasi klube kiekvieną vakarą, o trečiadieniai skirti vaikams.

Istorijos studentas Olivier Robertas, kaip ir daugelis klubo lankytojų, nori išmokti klasikinio fechtavimo.

Jeanas Paulis Schapira, kuriam dabar 85 metai, pradėjo mokytis fechtavimo nuo 11 metų. Jis iki šiol kas savaitę ateina į klubą.

Šiais laikais praktiškai nebevyksta fechtavimo varžybų, priešingai nei teniso ar regbio, kur ištvermė ir jėga yra svarbiau nei grožis.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi