„Red Bull“ F-1 komandai – išbandymas nesvarumo būkle (0)

369
REUTERS
2019 m. lapkričio 23 d. 21:19
Visai neseniai „Red Bull“Formulės 1“ komandai teko labai išbandymas nesvarumo būkle. Kosminio stiliaus eksperimentas vyko astronautų mokymams naudojamame orlaivyje Il-76 MDK Jurijaus Gagarino vardo kosmonautų mokymų centre, esančiame netoliese Maskvos.

Remiantis pranešimais, komanda dar lapkričio 17 dieną Brazilijos „Grand Prix“ lenktynėse pagerino savo pačios pasaulio rekordą ir lenktynininko Maxo Verstappeno bolido ratus pakeitė per 1,82 sekundės.

„Red Bull“ šešiolikos asmenų bolidų aptarnavimo komanda minėtame mokymų lėktuve treniravosi kartu su dešimties žmonių filmavimo komanda ir 2005 RB1 „Formulės 1“ bolidu. Tokių skrydžių būta ne vieno.

Kiekvieno skrydžio metu teko patirtis kelis nesvarumo etapus, trukusius maždaug 22 sekundes. F1 bolidas ir visa įranga prieš ir po kiekvieno nesvarumo epizodo buvo profesionaliai pritvirtinta – juk niekas nenorėtų, kad užkristų staiga gravitacijos jėgą pajutusi 400 kilogramus sverianti mašina.

Kiekvienas filmavimas truko po maždaug 15 sekundžių. Iššūkiui ryžęsi „Red Bull“ komandos nariai sakė, kad tai buvo sunkiausias ir sudėtingiausias jiems kada nors tekęs profesinis išbandymas. Be to, jie teigia nuo šiol kitaip vertinsiantys astronautų darbą.
Ant žemės „Red Bull“ bolidų aptarnavimo komandos naujas iššūkis laukia jau gruodžio 1 dieną Abu Dabio „Grand Prix“.

Rekomenduojame

Naujausi