„Nantes“ klubas išreiškė pagarbą buvusiam savo nariui Salai (1)

1218
REUTERS
2019 m. sausio 31 d. 17:45
Emocijos liejosi per kraštus, stebint, kaip Prancūzijos futbolo klubo „Nantes“ nariai reiškia pagarbą buvusiam komandos žaidėjui Emiliano Salai.

Jaudinančiu reginiu virtęs paminėjimas buvo surengtas ketvirtadienį (sausio 30 d.) per pirmąsias varžybas, vykusias po to, kai lengvuoju orlaiviu per Lamanšo sąsiaurį skridęs argentinietis buvo paskelbtas dingusiu.

Nanto miesto „La Beaujoire“ stadione vykusioms rungtynėms tarp vietos komandos ir „St Etienne“ klubo teisėjavęs Frankas Schneideris devintąją varžybų minutę sustabdė žaidimą. Taip, matyt, buvo pasielgta simboliškai – juk būtent devintu numeriu buvo pažymėti E. Salos marškinėliai.

Bemaž minutę netilo aplodismentai, kuriuos girdint „Nantes“ trenerio Vahido Halilhodzico akys priplūdo ašarų.

Futbolo aistruoliai išskleidė plakatus su E. Salos pavarde. Bene įspūdingiausiai atrodė žiūrovų iškelta gigantiška Argentinos vėliava. Ant visų „Nantes“ narių marškinėlių puikavosi E. Salos atvaizdas ir užrašas, išvertus reiškiantis „Mylime tave, Emi“. „St Etienne“ komandos nariai ant marškinėlių užsirašė „Melskimės už Salą“ reikšiančius žodžius.

Centriniame aikštės apskritime buvo ištiestas didžiulis E. Salos portretas. Ant vejos žaidėjai žengė fanams skanduojant E. Salos vardą.

Keletas „Nantes“ žaidėjų stovėjo tribūnose. Tarp jų – puolėjas Yacine‘sa Bammou, taip pat nesugebėjęs sutramdyti ašarų.

Prieš pat savo dingimą E. Sala buvo pasirašęs sutartį Kardifo komanda. Keletas iš šio miesto atvykusių fanų iškėlė plakatą su užrašu: „Nesame matę, kaip žaidi ir kaip muši įvartį, tačiau, Emiliano, liksi mums amžinai brangus“.

Lėktuvo, kuriuo skrido E. Sala, dingimą tiriantys pareigūnai teigia, kad netrukus bus pradėta povandeninės paieškos operacija. Toks sprendimas buvo priimtas tada, kai Prancūzijos pakrantėje buvo rastos dvi sėdynių pagalvėlės, kaip manoma, iškritusios iš pradingusio orlaivio.

28-erių metų futbolininkas ir lėktuvą pilotavęs Davidas Ibbotsonas iš Nanto skrido į Kardifą, kuriame turėjo įvykti E. Salos debiutas šio miesto „City“ komandoje. Skrisdamas per Lamanšą lėktuvas dingo. Tai įvyko sausio 21 d.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai