Mūšis su JAV: J. Kazlausko siurprizai, J. Mačiulio lyderystė ir J. Valančiūno progresas (0)

27999
Martynas Lapinskas, Robertas Narmontas Delfi.TV
2014 m. rugsėjo 11 d. 14:01
Lietuvos edukologijos universiteto docentas Rūtenis Paulauskas pripažįsta, kad dabartinė JAV rinktinė gerokai skiriasi nuo ankstesnių komandų, tačiau tai nėra lengvinanti aplinkybė jos varžovams. Visgi krepšinio ekspertas mano, kad Lietuva ne tik gali, tačiau ir privalo mesti iššūkį amerikiečiams. Specialisto nuomone, apie mačą dėl bronzos reiktų pradėti galvoti  tik tuo atveju, jei priešininkai įgis neginčijamą pranašumą.

„Šita rinktinė moka dalintis kamuoliu, komandiškai gintis, yra vieninga, palaiko vieni kitus, visi žino savo rolę ir nėra tokiu priveligijuotų žaidėjų kaip Kobe Bryantas ar Kevinas Durantas", - dabartinę ir ankstesnes JAV komandas lygino R. Paulauskas.

Jono Valančiūno ir kitų aukštaūgių laukia sunki kova po krepšiais su amerikiečių juodadarbiais - Anthony Davisu ir Kennethu Fariedu, kurie pavyzdingai kovoja dėl atšokusių kamuolių ir neretai pakartoja netaiklius komandos draugų metimus.

„Jų privalumas - greitis ir aukšti šuoliai, nes nei vienas nepasižymi ūgiu, tačiau labai gerai kovoja dėl kamuolių. Kiti žaidėjai gali laisvai mesti, nes žino, kad po krepšiu yra keturios rankos, kurios gali įgrūsti kamuolį į krepšį. J. Valančiūnas turės galvoti ne tik kaip padėti kitiems, bet ir kaip pasiimti kamuolį. Abu varžovai žaidžia tiek nugara, tiek veidu į krepšį ir norint sustabdyti jų greitį bei atletiškumą reikės kitų pagalbos. Manau, kad J. Valančiūno laukia sunkus darbas, tačiau jis yra tam pasirengęs", - įsitikinęs krepšinio treneris.

Vaizdo reportaže krepšinio specialistas taip pat dalinasi savo nuomone apie Jono Mačiulio lyderystę bei Jono Kazlausko siurprizus.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai