B. Vanagas: tokiu važiavimu esu patenkintas (0)

4207
2014 m. sausio 8 d. 09:42
Trečiosios Dakaro dienos greičio ruožas Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio tandemui buvo sėkmingas. Lietuvai atstovaujantys lenktynininkai vakar finišą pasiekė 28–oje pozicijoje tarp 110 finišavusiųjų. Už lietuvio ir baltarusio nugaros šį kartą liko net 11-a kartų Dakarą laimėjęs prancūzas Stephane‘as Peterhanselis. Lietuvis lenktynininkas, grįžęs į bivuaką, džiaugėsi sėkminga diena.

Pirmąsias dvi Dakaro lenktynių dienas kovojusiems su nuo karščio užverdančiu benzinu, trečiasis greičio ruožas „General Financing – Autopaslauga“ ekipažui buvo sėkmingas. Jie finišą pasiekė per 3 valandas 25 minutes ir 48 sekundes, nuo šiame ruože nugalėjusio Nani Roma atsilikdami 26 min. ir 56 sek.

„Turėjome dieną tokią, kokia ir turėtų būti. Praėjo sklandžiai, neturėjome jokių netikėtumų, palaikėme pakankamai neblogą tempą. Lenkėme labai daug automobilių. Čia turbūt mano karma – tokia: lenkimai, lenkimai, lenkimai. Aišku, tai yra pavojinga. Keletą lenktynininkų piktybiškai nenorėjo praleisti, nors pagal taisykles jie, gavę signalą, privalo tai daryti. Diena, Andrejaus darbu esu laimingas ir manau, kad jei visos kitos dienos būtų tokios kaip ši, tada jau būtų galima tikėtis tam tikro rezultato“, - sakė Benediktas Vanagas.

Pasak jo, trečioji varžybų diena sunkiausia buvo „OSCar O3“ bolidui.
„Šiandien buvome pakilę apie 3 kilometrus ir 200 metrus aukščio virš Jūros lygio. Labai dirbo stabdžiai, nes leidžiantis nuo kalnų, natūralu, reikėjo daug stabdyti ir buvo labai akmenuota. Stipriai kentėjo automobilio pakaba“, - pasakojo apie dieną lietuvis.

Po sėkmingo finišo Andrejus Rudnickis prisiminė žiūrovus, stovinčius bei palaikančius lenktynių dalyvius Dakaro trasose. „Labiausiai Dakare mane džiugina tai, kad jis yra. Kažko panašaus mūsų civilizuotame pasaulyje nėra. Šiandien trasa buvo įdomi, su daug vandens. Žiūrovai stovėjo net pačiuose upeliuose. Nežinau, kaip jiems ten pavyksta prasibrauti. Jie stovi ir mojuoja mums“, - šypsojosi baltarusis.

„General Financing – Autopaslauga“ ekipažo technikų komanda taip pat džiaugėsi, kad šį vakarą galės ilgiau pamiegoti – net 4 valandas.

Benediktui Vanagui – tai antrasis Dakaras, tačiau pirmasis – važiuojant kartu su Andrejumi Rudnickiu. Šiandien jų bei visų kitų dalyvių lauks ketvirtoji Dakaro diena, kuri, pasak B. Vanago, bus kiek neįprasta. Mat teks važiuoti du greičio ruožus, kurių bendras kilometražas – 501 kilometras.

Pirmieji automobiliai startuos 12:20 val., Benediktui Vanagui ir Andrejui Rudnickiui startas bus duotas valandą vėliau, t.y. 13:13 val., o Antanui Juknevičiui ir Vytautui Obolevičiui – 13:36 val. Lietuvos laiku.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai