B. Vanagas eis į aukštesnę lygą: iki šiol buvo tik vaikų žaidimai (0)

12651
Robertas Narmontas DELFI.TV
2015 m. sausio 20 d. 18:06
Nurudintas Pietų Amerikos saulės, sutvarstyta ranka ir dar platesniais užmojais – antradienį iš Dakaro ralio grįžo Benediktas Vanagas su visa savo komanda. Aukščiausią vietą tarp visų automobilių maratone kada nors startavusių lietuvių užėmęs lenktynininkas pasakojo patyręs, kaip smarkiai pasikeičia ralis varžantis su geriausiais. „Tai – visai kitas žaidimas“, – tikino B. Vanagas.

Pasitikti 37-erių vilniečio ir jo šturmano iš Baltarusijos Andrejaus Rudnickio į Vilniaus oro uosto atvykimo salę susigrūdo ne tik giminės ar draugai, bet ir maždaug šimto sveikintojų minia, kurioje buvo lakūnas Jurgis Kairys, susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. Vyresni nešė lenktynininkams šampano butelius, o jaunosios gerbėjos dovanojo iš spalvoto popieriaus išlankstytą juodojo „Toyota Hilux“ modelį.

Bet 24-ą vietą užėmęs B. Vanagas tikisi dar labiau plėsti Dakaro mėgėjų ratą.

Atskiruose greičio ruožuose jis penkiskart pateko tarp 20-ies greičiausių, o geriausias pasirodymas – 4 vieta – taip pat neturi analogų šalies istorijoje. Tačiau po penkių etapų bendroje įskaitoje į 16-ą poziciją pakilusį Vyčiu paženklintą ekipažą vėliau pristabdė technikos gedimas, dvi avarijos ir pilotui lūžusi ranka.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai