Lietuvių patarlė sako: darbas žmogų puošia. Bet ar visada? Panašu, kad daugelio mūsų sėdimas darbas vietoj to kad papuoštų ima ir apdovanoja netaisyklinga laikysena, nugaros skausmais. Aštuonios valandos sėdėjimo darbe, dar valanda automobilyje ir galų gale sėdimas poilsis fotelyje prie knygos, televizoriaus ar išmaniojo telefono ekrano – ir kodėl mes taip pavargstame nuo to sėdėjimo?

Negi nežinojote, kad sėdint mūsų stuburas gauna didesnes apkrovas nei stovint? Mūsų nugaros raumenys vargsta negalėdami išlaikyti tiesios įtemptos padėties ir nevalingai išlinksta į priekį, trumpėja ir klubų raumenys, nes sėdint yra nuolat sulenktoje padėtyje, kaklas išsikiša į priekį. Deja, dar nėra sukurta tokia kėdė, kurioje sugebėtumėme ilgą laiką išlikti tiesūs ir nesusikūprinę.

Galbūt keletas patarimų padės palengvinti sėdėjimo pasekmes:

- sėdimam darbui stenkitės rinktis kuo statesnę kėdę, geriau be ratukų;

- kontroliuokite sėdėseną – kelius laikykite stačiu kampu, apatinę nugaros dalį įtraukite kaip ir pilvo presą, nepaleiskite menčių – suveskite jas;

- jei turite galimybę, 15-20 minučių kėdę iškeiskite į didelį kamuolį – jis išprovokuos išsitiesti, pasitempti. Taip pat jei tik atsiranda galimybė – stovėkite – juk posėdžiauti galima ir stovint.

- kas 20-30 minučių atsistokite, prasitempkite, atpalaiduokite raumenis, pasivaikščiokite, pasirąžykite. Sėdint kraujotaka būna užspausta, tad būtina ją suaktyvinti.

Atlikite keletą pratimų!

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės