„Whitney“ Amerikos meno muziejuje Niujorke pristatoma A. Warholo retrospektyva (0)

340
REUTERS
2018 m. lapkričio 8 d. 16:27
XX a. buvo nedaug menininkų, kurie taip tyrinėjo ir jungė tarpusavyje populiariosios kultūros, įžymybių ir žiniasklaidos temas taip, kaip tą darė Andy Warholas. Pirmą sykį nuo 1989-ųjų jo namais tapusiame Niujorke surengta menininko gyvenimo ir darbų retrospektyva.

„Whitney“ Amerikos meno muziejuje, esančiame Meatpacking rajone netoli Manhatano West Village surengta retrospektyva apima tris muziejaus aukštus. Demonstruojama daugiau nei 350 darbų, kai kurie jų specialiai šiai retrospektyvai pasiskolinti iš kitų muziejų, kolekcijų ir galerijų.

Kaip galima spėti iš pavadinimo „Andy Warholas: nuo A iki B ir atgal“, parodos tikslas tikrai nėra kuklus – siekiama apimti visą žymiąją A. Warholo kūrybą. Todėl čia galima išvysti garsiąsias konservuotos sriubos skardines, „Coca-Colos“ buteliuką, „Mao“ ir kitus žinomus darbus.

Parodoje išties bandoma vienodu santykiu pateikti ankstyvuosius A. Warholo eskizus, mažiau žinomus jo darbus, taip pat katastrofoms ir paslaptingiems reiškiniams paskirtus kūrinius. Savo keturis dešimtmečius trukusios karjeros pabaigoje A. Warholas bendradarbiavo su tokiais tapytojais kaip Jeanas-Michelis Basquiatas.

Jų bendri darbai parodoje yra tarsi atsvara ankstyviesiems A. Warholo darbams, kurie išaugo iš jo veiklos reklamos versle Niujorke šeštajame dešimtmetyje. Ekspozicijos peržiūroje D. de Salvo pažymėjo, kad 2018-aisiais bet kuriai meno kolekcijai politika tampa „drambliu kambaryje“.

Paroda „Whitney“ muziejuje Niujorke vyks nuo 2018-ųjų lapkričio 12-osios iki 2019-ųjų kovo 31-osios.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi