„Tikro garso ilgesys“: kodėl skaitmeninis formatas neatėmė noro klausytis vinilinių plokštelių? (2)

1030
Eglė Juknaitė, Vilius Gudeliūnas
2019 m. sausio 24 d. 13:33
Eglės Juknaitės baigiamojo kūrybinio filmo „Tikro garso ilgesys“ objektas – atgimusi vinilinių plokštelių kultūra. Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos studijų programos studentė aiškinosi, kodėl atsiradus skaitmeniniam formatui vis dar klausomasi vinilinių plokštelių.

Pasakojama, kaip kito vinilinių plokštelių populiarumas ir prieinamumas, kuo patrauklus analoginio garso formatas, atskleidžiamos vinilinių plokštelių įrašymo subtilybės ir jų kolekcionavimas.

„Muzika – visada buvo viena iš mano interesų sričių. Studijuodama universitete ir darydama įvairius kūrybinius darbus dažnai rinkdavausi su muzika susijusias temas. Savo paskutinio kursinio ir bakalaurinio darbo temą irgi rinkausi susijusią su populiarių užsienio muzikinių formatų adaptavimu Lietuvoje. Taip pat, visada su smalsumu stebėdavau žmones, pardavinėjančius vinilines plokšteles ar jas kolekcionuojančius. Man buvo įdomu, kodėl šitaip pažengus technologijoms, atsiradus skaitmeniniams formatams ir sukūrus patogiausias muzikos klausymosi platformas, žmonės vis dar taip noriai perka dažniausiai brangiai kainuojančias vinilines plokšteles", - teigia filmo autorė.

Pasirinkti du pašnekovai: Artūras Franckevičius – leidėjas ir parduotuvės „Vinilo studija“ savininkas bei Tomas Simanavičius, kuris yra grupės „Miško gyventojai“ lyderis.

Kuriant pasakojimą autorei talkino operatorius Vilius Gudeliūnas.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai