Sendaikčių kolekcionierius iš Sirijos savo namus pavertė savotiška laiko kapsule (0)

1132
REUTERS
2019 m. vasario 28 d. 11:55
Tai, kas beveik prieš penkiasdešimt metų prasidėjo kaip hobis, galiausiai virto tikra aistra. Ši istorija – apie senienų kolekcionierių iš Damasko, savo namus pavertusį gyvu muziejumi ar laiko kapsule, suteikiančiu galimybę jo svečiams gyvai patirti Sirijos tradicijas bei šalies istoriją.

Savo namuose Damasko senamiestyje vyras sukaupė daugiau nei 2500 eksponatų. Kaip teigia pats 65 metų Haithamas Tabbakha, ekskursija po jo namus-muziejų – tarsi nemokama istorijos pamoka. Vienos drabužių parduotuvės Sirijos sostinėje savininkas teigia, kad sukaupti tokią įspūdingą kolekciją jam pavyko sumaniai taupant pinigus. O ekspozicija nuolat auga, nes, vos įsigijus įdomų eksponatą, nejučiomis pradeda dairytis jį papildančių daiktų (bei istorijų).

H. Tabbakhos teigimu, iš šio improvizuoto muziejaus užsidirbti jis nesitiki ir lankytojus įsileidžia nemokamai. Vyras teigia, kad jam svarbiausia – laimingi svečiai ir jiems suteikta galimybė gyvai patirti Sirijos paveldą. Kai vertingų daiktų kolekcija išaugo tiek, jog nebetilpo namuose, vyras įsigijo šalia esantį pastatą. Taip ir kilo muziejaus idėja.

Nuo nespalvotų nuotraukų iki senų kino teatro bilietų bei vintažinių raktų – prieš paversdamas savo kolekcijos dalimi, H. Tabbakha atidžiai ištyrinėja kiekvieną daiktą.

Vyras teigia niekada nesvarstęs galimybės parduoti savo kolekciją – tvirtina, kad ji ne mažiau brangi nei paties vaikai. H. Tabbakha norėtų, kad jo atžalos išsaugotų jo sukauptą turtą ateities kartoms.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi