Saudo Arabijos scenoje – šimtmečius skaičiuojanti Indijos muzika (0)

840
REUTERS
2018 m. gruodžio 8 d. 15:41
Saudo Arabijoje egzotiškų garsų pakerėtai publikai koncertavo grupelė Manganiarų muzikantų, atliekančių šimtmečių senumo indišką muziką. Muzikantai scenoje buvo susodinti į didžiulę struktūrą sudarančias kabinas, iš kurių ir sklido užburiantys šou, pavadinto „Manganiyar Connection“, garsai. Vos tik kuriam nors muzikantui ėmus groti, jis atsidurdavo šviesų taikinyje. Pasirodymo sumanytojai teigia, kad šviesos šiuo atveju ne mažiau svarbus elementas nei muzika. Žaidžiant šviesomis, galima kad ir trumpam išskirti konkretų muzikantą ir jo instrumentą. Vos tik vienas muzikantas atsiduria dėmesio centre, kitus apgaubia tamsa – akimirkai netgi galima pamiršti, jog jie iš viso egzistuoja.

Kūriniai, kuriuos net 38 narių grupė šį kartą atliko modernioje karaliaus Abdul Azizo Pasaulio kultūros centro salėje, paimti iš senos poemos, dar XVII amžiuje pradžioje parašytos musulmonų poeto Bulleh Shah.

R. Adelis 2016 metais įkūrė muzikos grupę, ir nuo tos akimirkos keliauja po visą pasaulį. Žlugus karalystėms, kur kadaise galėjo džiaugtis ypatingų statusu, muzikantai buvo priversti ieškoti naujų klausytojų – pristatyti save plačiajam pasauliui.

Saudo Arabijos valdžia davė žodį sudrebinti šalies kultūros pasaulį ir parengė reformų projektą ambicingu pavadinimu „Vision 2030“. Šiuo metu Saudo Arabija stengiasi visomis išgalėmis stiprinti pramogų sektorių ir kurti daugiau naujų darbų vietų. Šalyje organizuojama vis daugiau koncertų bei kitų kultūrinių renginių.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai