Revoliucija kino industrijoje: BAFTA apdovanojimų ceremonijoje triumfavo „Roma“ (0)

1791
REUTERS
2019 m. vasario 11 d. 14:25
Netflix“ nespalvotas filmas „Roma“ sekmadienį triumfavo per Britų kino ir televizijos meno akademijos (BAFTA) apdovanojimų ceremoniją ir padidino viltis, kad ši juosta pelnys „Oskarų“, nors ją išleidusios kompanijos verslo modelis kelia susirūpinimą kino pramonei.

Filmas, tapęs režisieriaus Alfonso Cuarono meilės laišku 8-ojo dešimtmečio Meksikui, kur jis praleido vaikystę, pranoko juodojo humoro komediją „Favoritė“ (The Favourite) kovoje dėl geriausio filmo ir geriausios režisūros apdovanojimų.

„Esu rimtai sujaudintas, kad šis filmas yra priimamas kaip jis buvo priimamas“, - A. Cuaronas sakė per tviskančią ceremoniją Karališkojoje Alberto salėje Londone, kurioje taip pat buvo Kembridžo kunigaikščiai princas Williamas ir Kate.

Scenoje atsiėmęs apdovanojimą A. Cuaronas padėkojo „Netflix“, kad ši „turėjo drąsos“ palaikyti „Romą“. Šio filmo sėkmė „tokiais laikais, kai baimė ir pyktis turėtų mus skaldyti, man reiškia ištisą pasaulį“, sakė režisierius.

Šioje juostoje vaizduojami pilietiniai neramumai ir visuomenės hierarchija politiškai įtemptu laikotarpiu. Pagrindinis filmo personažas – namų tvarkytoja ir aukle dirbanti Kleo, kurią suvaidino indėnų kilmės aktorė Yalitza Aparicio.

„Roma“ pranoko lūkesčius, tvirtai laimėjusi prieš „Favoritę“, bet pastaroji gavo BAFTA apdovanojimą geriausios aktorės kategorijoje už britų karalienės Onos vaidmenį, sukurtą Olivios Colman.

Statulėlė už geriausios antrojo plano aktorės vaidmenį atiteko „Favoritės“ aktorei Rachel Weisz, suvaidinusiai Onos patikėtinę ir meilužę.

Filmas, pasakojantis apie vaidingo būdo XVIII šimtmečio karalienę ir jos dvaro intrigas buvo nominuotas 12-ai apdovanojimų ir iš jų pelnė septynis.

„Netflix“ išleistas filmas buvo pirmąkart nominuotas „Oskarams“, ir tai šią bendrovę iškelia į Holivudo elitinių kino kūrėjų klubą. Internetinė platforma palaipsniui buvo įleista į didžiuosius kino festivalius, bet Holivudas dar nebuvo pakvietęs „Netflix“ ant raudonojo kilimo, kino teatrams varžantis su šia bendrove dėl platinimo teisių.

Nors „Netflix“ dėjo geranoriškas pastangas pelnyti Holivudo pripažinimą, „Roma“ buvo padaryta prieinama internetu praėjus vos trims savaitėms po filmo premjeros kino teatruose, nors kino studijų juostos skaitmeniniu formatu paprastai tampa prieinamos ne anksčiau kaip po 90 dienų nuo išleidimo.

Rami Malekas , suvaidinęs F. Mercury, tapusį AIDS epidemijos auka laikais, kai homoseksualumas rokenrolo pasaulyje tebebuvo laikomas tabu, pelnė BAFTA apdovanojimą geriausio aktoriaus kategorijoje.

Tuo metu filmas „Free Solo“ apie pirmąjį žmogų, užkopusį ant Kapitono uolos (El Capitan) Josemičio nacionaliniame parke Kalifornijoje nesinaudojant virvėmis, buvo apdovanotas kaip geriausia dokumentinė juosta.

Tarp renginio dalyvių buvo apstu žvaigždžių, tačiau viena jų neatvyko. Dainininkė Lady Gaga, pelniusi BAFTA apdovanojimą už geriausią originalią filmo muziką, nuskambėjusią juostoje „Taip gimė žvaigždė“, tą patį vakarą dalyvavo Los Andžele vykusiose „Grammy“ apdovanojimų dalybose, kur laimėjo trijose kategorijose.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai