Prestižinis „Turner Prize“ apdovanojimas – už išmaniuoju nufilmuotą filmą (0)

725
REUTERS
2018 m. gruodžio 5 d. 16:53
Glazge gyvenanti menininkė Charlotte Prodger gruodžio 4 dieną įvertinta prestižiniu Didžiosios Britanijos šiuolaikinio meno apdovanojimu „Turner Prize“ – už išmaniuoju telefonu nufilmuotą autobiografinį filmą. Pirmą kartą visi keturi į apdovanojimą pretendavę darbai buvo filmai. Anot organizatorių, jie kalba apie opiausias šiandienines problemas – pradedant lytine tapatybe, žmogaus teisėmis bei policijos agresija ir baigiant išsivadavimo judėjimų palikimu.

Ch. Prodger, dirbanti skulptūros, literatūros ir kino srityse, apdovanota 25 tūkst. svarų prizu už autobiografinę juostą BRIDGIT bei dar vieną audiovizualinį projektą. Neolito laikotarpio deivės vardu pavadintas filmas pasakoja apie Ch. Prodger kasdienybę jos namuose ir Škotijos kaimo vietovėje, ir analizuoja jos kelią į viešą savo netradicinės orientacijos pripažinimą. Kiek daugiau nei metus filmuotos juostos naratyvinis stuburas – ištraukos iš menininkės dienoraščio bei knygų, diskutuojančios istorijos ir tapatybės temomis.

44 metų menininkė, ateinančiais metais atstovausianti Škotijai Venecijos bienalėje, prisijungė prie kitų „Turner Prize“ laureatų, tarp kurių – Damienas Hirstas, Anishas Kapooras ir Antony Gormley. Prizas įsteigtas 1984 metais.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi