Pirmą kartą Prancūzijoje buvo renkama geriausia dešra (7)

1302
REUTERS
2018 m. birželio 13 d. 18:43
Futbolo gerbėjams nekantriai laukiant Pasaulio futbolo čempionato kovų Rusijoje, Prancūzijoje jau verda ne mažiau aršios kulinarinės kovos: čia dėl geriausios titulo skirtingose kategorijose varžosi... dešros.

Nuo birželio 9 iki 10 dienos entuziastinga komisija ragavo, uostė ir vertino geriausias iš 200 įvairių rūšių dešrų, į konkursą atkeliavusių iš 13 skirtingų šalių.

Ekspertai skanavo tiek kiaulienos, tiek antienos, tiek arklienos ir net kengūrienos dešras.

Konkurso organizatoriai, siekdami atspindėti paprastų ragautojų lūkesčius, į komisiją pakvietė savanorius, kurie sutiko dalyvauti vien dėl kulinarinės meilės mėsai.

Dešros buvo vertinamos remiantis įvairiais griežtais kriterijais, tarp kurių druskos kiekis, kvapas, tekstūra ir bendras malonumas ragaujant šį perdirbtos mėsos produktą.

Skonio receptoriams ragavimo įkarštyje atgaivinti komisijos nariai pasitelkė sausą vyną. Gurkšnelis šio gėrimo padėjo užsitikrinti, kad dešroje esantys riebalai nesutrukdys deramai įvertinti kitos konkurso dalyvės skonį.

Renginio organizatorius iš Ardešo prancūziškų vytintų dešrų gaminimo akademijos Rene Louisas Thomasas sako, kad pagrindinis jo uždavinys – puoselėti tradicinių prancūziškų vytintų dešrų gamybos tradicijas, o renginio idėją jis pasiskolino iš Prancūzijoje rengiamų įvairių vyno rinkimų.

Šiuo metu teisėjai vis dar sprendžia, kurios dešros geriausios, o nugalėtojai bus skelbiami birželio 21 dieną.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi