Pietų korėjiečiai bėgdami nuo realybės savo noru užsidaro kalėjime (2)

2471
REUTERS
2018 m. lapkričio 26 d. 07:52
Daugumai žmonių kalėjimas – vieta, kur nenorima atsidurti. Bet dalis Pietų Korėjos gyventojų, bėgdami nuo gyvenimo sunkumų, savo noru užsidaro į imituotą kalėjimą.
28 m. biuro tarnautoja neseniai sumokėjo 90 Amerikos dolerių, kad galėtų užsidaryti netikrame kalėjime Pietų Korėjoje, Hongčone.

Nuo 2013 m. atidarymo įstaigoje „Kalėjimas manyje“ jau gyveno 2 000 klientų – daugiausia pervargę darbuotojai ir studentai, norintys atsiriboti nuo sunkaus darbo ir akademinio gyvenimo.

Imituoto kalėjimo taisyklės draudžia bet kokią komunikaciją, vienutėje draudžiama turėti mobilųjį telefoną, laikrodį ir net veidrodį. Klientų teigimu, būnant vienam lengviau susikaupti nei esant namuose ar atostogaujant.

Viena iš netikro kalėjimo įkūrėjų Noh Ji Hyang sako, kad iš dalies mintį davė jos vyras prokuroras, dažnai per savaitę dirbantis iki 100 valandų.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos duomenimis, 2017 m. Pietų Korėjos gyventojai dirbo2024 valandas – tai trečias didžiausias darbo valandų skaičius tarp 35 organizacijos narių, po Meksikos ir Kosta Rikos. Nuo pernai liepos pietų Korėjos valdžia sumažino darbo valandų nuo 68 iki 52 per savaitę. Vis tik valdžios politiką kritikuoja ir darbdaviai, ir darbuotojai – jie sako, kad standartai labai migloti.

Labai konkurencingoje Pietų Korėjos visuomenėje pernai nusižudė daugiau nei 12 000 žmonių, informuoja šalies Statistikos tarnyba.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi