Atgal

„Picasso 1932“: varomoji kūrėjo jėga - erotizmas ir subtilus geidulingumas

622
REUTERS
2017 m. spalio 10 d. 13:46
Paryžiuje pirmą kartą atidaryta paroda, i skirta vieneriems menininko iš Ispanijos Pablo Picasso metams. Ekspertai sako, kad 1932 metai jo kūryboje buvo iš tiesų ypatingi ir intensyvūs.

Paroda „Picasso 1932“ surengta Nacionaliniame Picasso muziejuje Paryžiuje, ji lankytojams pristato daugiau nei 110 piešinių, paveikslų, raižinių ir skulptūrų, eksponuojamų chronologine tvarka.

1932 metai kubizmo atstovu laikomam P. Picasso buvo ypatingi – 50 metų sulaukęs menininkas sukūrė ne vieną savo šedevrą, pavyzdžiui, „Svajonę“:paveikslą, kuriame vaizduojama jo 23 metų meilužė Marie Therese Walter.

Erotizmas ir subtilus geidulingumas – vienos ryškiausių P. Picasso darbų, sukurtų minėtuoju laikotarpiu, temų. Kaip sako viena iš parodos kuratorių Virginie Perdrisot, tai buvo varomoji kūrėjo jėga.

P. Picasso tradicines idėjas iš naujo perkūrė pasitelkęs kubizmą – laužydamas paveikslus ir iš naujo dėliodamas prasmes iš gabaliukų, taip pasiūlydamas naują meno kūrinio suvokimo perspektyvą.

Vienas garsiausių Ispanijos kūrėjų mirė 1973 metais eidamas 93 metus. Ir po šiai dienai jis įvardijamas kaip vienas iš įtakingiausių XX amžiaus menininkų.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi