Pekino pykčio kambaryje galima išlieti neigiamas emocijas (4)

2924
REUTERS
2019 m. sausio 28 d. 07:53
Pekine duris atvėrė pykčio kambarys, kuriame sudarytos puikios sąlygos išlieti apėmus pykčiui kylančias emocijas. Jį tikrai turėtų įvertinti tie, kuriems pažįstamas jausmas, kai iš įsiūčio norisi ką nors sukulti į šipulius, bet privalu tvardytis, nes taip elgtis nevalia.

Švaistydamiesi kūjais ir lazdomis pykčio kambario lankytojai daužo čia išdėliotus įvairiausius objektus: seną buitinę techniką, stilinę tarą ir kt. Šitaip jie sako gebantys išlieti susikaupusį įtūžį ir atsikratyti įtampos.

Idėjos sumanytoja Jin Meng su bendraminčiais atidarytą kambarį pavadino „Smash“. Kambarys veikia nuo pernai rugsėjo. Pasak steigėjų, kiekvieną mėnesį čia sudaužoma po 15 tūkst. butelių.

Idėjos iniciatorė Jin Meng yra anglų kalbos studijas baigusi 25-erių metų kinė. Kad įgyvendintų savo sumanymą, ji metė darbą vienoje viešųjų ryšių bendrovėje. Siekdama užsitikrinti nuolatinį sugedusios technikos tiekimą, Jin Meng pasistengė užmegzti glaudžius ryšius su įvairiomis panaudotų daiktų parduotuvėmis. Štai kodėl pykčio kambaryje kol kas nestinga senų televizorių, telefonų, laikrodžių, viryklių, grotuvų, manekenų, garsiakalbių ir panašių daiktų.

Pykčio kambarys kas mėnesį sulaukia po 600 lankytojų. Šie rezultatai gerokai pranoksta Jin Meng lūkesčius. Kambarys įkurtas buvusios gamyklos patalpose, dabar paverstose meno erdve. Manoma, kad aktualiausias jis turėtų būti 20–35 metų žmonėms.

Jin Meng įsitikinusi, kad tai ne smurtą provokuojanti, o įtampos atsikratyti padedanti vieta. Juk tokiuose didmiesčiuose kaip Pekinas žmonės nuolat junta begalinį spaudimą.

Dar vieną pykčio kambarį numatyta įkurti prekybos centre. Į jį užsukę žmonės taip pat galės išlieti susitelkusias negatyvias emocijas.

Už pusvalandį, praleistą pykčio kambaryje, vienam asmeniui tenka pirkti 23 JAV dolerių (20 eurų) vertės bilietą. Keturių asmenų grupė jame gali apsilankyti už 75 JAV dolerius (65 eurus).
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi