„Oskarui“ už geriausią moters vaidmenį nominuota filmo „Roma“ žvaigždė griauna stereotipus (0)

1995
REUTERS
2019 m. sausio 23 d. 15:36
Yalitza Aparicio, „Netflix“ filmo „Roma“ žvaigždė, sako, kad jos pavardei atsiradus tarp nominuotųjų „Oskarui“ už geriausią moters vaidmenį stereotipai buvo sugriauti.

Iš viso filmas „Roma“ nominuotas dešimtyje kategorijų. „Oskarų“ nominacijos buvo paskelbtos ketvirtadienį, sausio 22 dieną. Pusiau autobiografinis nespalvotas meksikiečių režisieriaus Alfonso Cuarono pasakojimas „Roma“ – pirmasis „Oskarui“ už geriausią filmą nominuotas internetinės televizijos platformos „Netflix“ darbas.

Jis taip pat varžosi geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje, kurioje yra laikomas neabejotinu favoritu. Ispanų ir vietinių Meksikos gyventojų kalba nufilmuota „Roma“ taip pat susilaukė nominacijų už geriausią režisierių, geriausią pagrindinio vaidmens aktorę (kambarinę vaidinusi Y. Aparicio), geriausią antrojo plano aktorę (Marina de Tavira), geriausią scenarijų, taip pat buvo nominuotas už daugelį techninių sprendimų.

„Oskarui“ nominuota „Roma“ žvaigždė Yalitza Aparicio:
„Ši „Oskaro“ nominacija – drastiškas pokytis, mat aš nuoširdžiai nemaniau, kad tai kada nors galėtų nutikti. Esu pratusi ekrane matyti į mane nepanašius žmones, netgi pasiekiau tokį etapą, kai ėmiau svarstyti, jog man kine vietos nėra.

Be to, visuomenėje pamažu priimamos idėjos, kad egzistuoja tam tikri stereotipai ar kiti požiūriai, kurie apibrėžia būsimą elgesį pagal jau iš anksto nustatytus dalykus“.

25-erių Y. Aparicio, niekuomet nebuvusi profesionali aktorė, sako besitikinti galėsianti tapti įkvėpimu kitoms savo svajonės siekiančioms aktorėms.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai