Rusijos valdoma Šiaurės Kaukazo regione esanti Čečėnija pretenduoja į naujos atostogų krypties titulą. Nepaisant neramios šios šalies praeities čia kviečiami atvykti turistai tiek iš Rusijos, tiek ir iš kitur.

Remiantis vietos turizmo agentūros, organizuojančios ekskursijas šiame regione, pateikiamais duomenimis, praėjusiais metais Čečėnijoje apsilankė 25 000 turistų, o šiais metais tikimasi didesnių skaičių.

Šiuo metu Čečėnija daugiausia turistų pritraukia iš Rusijos. Jie atvyksta organizuotomis grupėmis ir čia praleidžia porą dienų. Dažniausiai šie asmenys lankosi sostinėje Grozne, Gudermese ir Argune, senovinėse gyvenvietėse ir gamtoje.

Vienas iš tokių gamtos perlų – dideliame aukštyje esantis Kezenoyam ežeras, vienas giliausių ir didžiausių Kaukazo kalnuose.

Atostogautojams siūloma galimybė pasimėgauti atsiveriančiais vaizdais tiek iš sausumos, tiek ir ežero, kuriuo galima paplaukioti valtimi. Ežero vandens temperatūra – apie 17 laipsnių. Dar turistams siūloma paragauti tradicinių šašlykų.

Čečėnija pasižymi tradiciniu šarmu ir charakteriu, todėl šis kraštas – patraukli turistinė kryptis.

Dabartinis Čečėnijos vadovas – Ramzanas Kadyrovas, anksčiau kovojęs sukilėlių pusėje, o dabar tapęs ištikimu Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininku.

Saugumo prasme situacija Šiaurės Kaukazo regione vis dar išlieka nepastovi, o nedarbo ir korupcijos problemos – opios.

Dėl visų šių šalį kamuojančių negandų jauni asmenys linkę pasukti radikalių islamo atšakų kryptimi.