Neįprastos formos apuoko statula Serbijoje kelia aršias diskusijas (3)

5197
REUTERS
2018 m. lapkričio 16 d. 14:24
Tūkstančiai entuziastingų paukščių stebėtojų kiekvieną žiemą plūsta į Serbijos Šiaurėje esantį Kikindos miestą, kad pamatytų čia sutūpusią vieną didžiausių pasaulyje mažųjų apuokų populiacijų. Tačiau dabar nedidelis prie Serbijos sienos su Rumunija esantis miestas pritraukė socialinių tinklų dėmesį dėl kitos priežasties: protestų dėl statulos, kuria siekiama sukurti pelėdų miesto įvaizdį.

Daugeliui ši statula atrodo panašesnė į vyrišką lyties organą, o ne į pelėdą. Protestuojantieji tvirtina, kad pailga terakotos statulos forma ir minimalistiniai bruožai yra nepadorūs ir nešvankūs, todėl reikalaujama statulą nuimti. Komentarai socialiniuose tinkluose pasižymi susirūpinimu, jog statula virs pajuokos objektu. Susisiekti su statulą sukūrusiu vietos skulptoriumi Jovanu Blatu ir gauti jo komentarą nepavyko.

Praėjusią savaitę Belgrado dienraščiui „Vecernje Novosti“ skulptorius sakė esąs pasirengęs sukurti kitokios formos statulą. Vietos valdžios atstovai komentuoti situaciją atsisakė. Tačiau vietinio dienraščio vyriausiasis redaktorius Željko Bodrožičius neabejoja, kad pelėdos statula turi likti savo vietoje.

Mažieji apuokai paprastai ilsisi sutūpę Kikindos centriniame parke augančiose pušyse – čia jas lengvai gali pamatyti praeiviai ir paukščių stebėtojai.

Pasak Kikindos aplinkosaugos sekretorės Miroslavos Krnji, centrinis miesto parkas šiuo metu priglaudė daugiau nei 150 šių paukščių. Numatoma, kad, nusistovint šaltiems orams, paukščių skaičius turėtų augti.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi