Pasirodo traukinys ir vienišas žmogus, vilkintis 8-ojo dešimtmečio stiliaus sportiniu kostiumu. Jis akivaizdžiai atrodo susijaudinęs ir ruošiasi savo gyvenimo lenktynėms.

Jis turi 23 minutes ir vos per 30 kilometrų, kad pralenktų traukinį iš Naumburgo į Jėną. Keleivių džiaugsmui, panašu, kad jam tai pavyks.

Tačiau tai dar ne viskas, kas laukia keleivių, važiuojančių pro kaimus šiuo Žemutinės Saksonijos maršrutu.

Jie galės išvysti jiems mojuojančius medžius, automobilius „Trabant“, besivejančius šiuolaikines mašinas, žmogų, vidury laukų kantriai lūkuriuojantį prie šviesoforo, didelį baltą debesį, pakibusį virš dviejų žvejų, ir dar daug ką kita.

Renginys, kurio metu palei šį Zaletlalo ruožą bus surengta maždaug 50 performansų, yra žiniasklaidos profesorių ir menininkų Joerno Hintzerio ir Jakobo Huefnerio sumanymo vaisius. „Bewegtes Land“ – žodžių žaismas, galintis reikšti judančią kaimo vietovę arba perkeltą kaimą - buvo pradėtas prieš šešerius metus, kai du bičiuliai važiavo traukiniu iš Berlyno į Miuncheną ir pastebėjo, kad važiuodamas pro Zaletalą greitasis traukinys sumažino greitį, kad prisiderintų prie vingiuotų kaimo vietovių. Abu vyrai taip pat atkreipė dėmesį, kad traukiniui sulėtėjus, žmonės padėjo į šoną savo mobiliuosius telefonus ir nešiojamus kompiuterius ir pradėjo žvalgytis pro langus.

Šių performansų tikslas yra suartinti miestą ir kaimą ir nutiesti tiltą tarp dviejų kartais skirtingų gyvenimo būdų. Tuo pačiu tai buvo bandymas paskatinti žmones dalyvauti šiame projekte.

Jau pirmąją dieną dalyvauti šiame projekte jie įkalbėjo 200 žmonių, o vėliau įsitraukė beveik tūkstantis vietos gyventojų, įskaitant Jėnos ir Naumburgo merus, ugniagesius, geležinkelių bendrovės darbuotojus ir paprastus gyventojus.