Negyvoji jūra paprastus daiktus paverčia meno stebuklais (0)

5553
REUTERS
2018 m. rugsėjo 5 d. 15:12
Balerinos suknelė, panardinta į Negyvosios jūros gelmes, virto 200 kilogramų sveriančią druskos skulptūra, kurią apžiūrėti netrukus galės visi norintys.

49 metų menininkė iš Izraelio Sigalit Landau savo kūrybinio sumanymo dirbtuvėmis pavertė Negyvąją jūrą – vandenyje panardinti objektai apgauna druskos kristalais, kurie atrodo tarsi palytėti ledo šalies burtų.

Balerinos suknelė, aukštakulniai bateliai ir įvairūs muzikos instrumentai – tai tik keli būsimos naujos parodos eksponatai.

S. Landau ir komanda daiktus Negyvosios jūros dugne išlaiko panardindami juos kartu su specialiais metalo rėmais ir svoriais.

S. Landau skulptūras Negyvojoje jūroje kuria pastaruosius 15 metų. Apsiginklavę šiaudinėmis skrybėlėmis ir drabužiais ilgomis rankovėmis, saugančiais nuo iki 46 laipsnių prikaitinančios saulės, S. Landau kartu su savo komanda atidžiai apžiūri visos kūrinius. Vieni druskos kristalais apauga per gana trumpą laiką, kitiems jo prireikia daugiau – sako, kad viskas priklauso nuo temperatūros.

Jeruzalėje gimusi menininkė ir jos komanda reguliariai dokumentuoja virsmo procesus. Kristalais apaugę objektai iš vandens atsargiai iškeliami rankomis arba pasitelkus kraną. Iš vandens jie keliauja į netoliese esančią specialią džiovyklą, iš kur į parodų sales iškeliauja tikri druskos stebuklai.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi