Minimos 100-osios F. Sinatros gimimo metinės (0)

2735
REUTERS
2015 m. gruodžio 12 d. 12:07
Frankas Sinatra, kurio išskirtinio tembro balsas jį pavertė bene geriausiai žinomu ir kopijuojamu jausmingų baladžių atlikėju per visą pastarąjį šimtmetį, gruodžio 12 dieną būtų šventęs 100-ąjį gimtadienį.

Dainininkas, kurio įspūdinga karjera truko net 60 metų, mirė 1998 metų gegužės 14 dieną. Tada Amerikos muzikos legendai buvo 82 metai.

F. Sinatros kūrybinio kelio vizitine kortele tapo daina, kuri iš pradžių jam nepatikusi – „My Way“. Šis kūrinys tapo viso audringo dainininko gyvenimo leitmotyvu. Menka paslaptis, kad F. Sinatra daug gėrė, ne mažiau rūkė, kartu kitais garsiais vyrais iš grupės „Rat Pack“ šėlo iš širdies, aistringai mylėjo pačias gražiausias pasaulio moteris ir nuolat įsiveldavo į konfliktus su žiniasklaida.

Jo gyvenimo kelias tikrai buvo išskirtinis. Vienintelis vaikas šeimoje, gimęs Hobokene, Naujajame Džersyje, F. Sinatra vidurinėje ištvėrė vos 47 dienas, niekada neturėjo kantrybės mokytis natų.

Solinę karjerą dainininkas pradėjo 1939 metais ir nesiliovė dainavęs praktiškai iki pat mirties. Kai XX amžiaus penktojo dešimtmečio pabaigoje ir šeštojo pradžioje jo karjeroje prasidėjo savotiškas nuosmukis, vaidmuo karinėje dramoje „From Here to Eternity“ ir „Oskaras“ už geriausią antrojo plano vaidmenį padėjo susigrąžinti prarastas pozicijas.

Stilingas, temperamentingas ir charizmatiškas dainininkas artimai bičiuliavosi net su prezidentais – savo draugais galėjo vadinti Johną F. Kennedy ir Ronaldą Reaganą, daug metų buvo priverstas neigti gandus, esą palaiko artimus ryšius su nusikaltėlių pasauliu.

Tariami F. Sinatros ryšiai su nusikaltėliais 1972 metais prikaustė ir Jungtinių Valstijų Kongreso dėmesį. Dainininkas Vašingtone buvo kviečiamas į teismą, kur nagrinėta su organizuotu nusikalstamumu susijusi byla.

Visuomenė godžiai gėrė naujienas ir apie dainininko asmeninio gyvenimo peripetijas – F. Sinatra išgyveno keturias audringas santuokas. Dvi jo žmonos buvo iš Holivudo pasaulio – Ava Gardner ir Mia Farrow. Pastaroji už vyrą buvo jaunesnė 30 metų.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai