M. Scorsese pristatė ilgai lauktą filmą apie persekiotus katalikus Japonijoje (0)

13994
REUTERS
2017 m. sausio 1 d. 14:52
Po 28-erių kūrybinių bandymų metų JAV kino režisierius Martinas Scorsese pagaliau suteikė progą plačiuosiuose ekranuose išvysti ilgai lauktą filmą „Tyla“ (Silence).

Filmas pastatytas pagal 1966-aisiais metais išleistą Japonų rašytojo Šiusaku Endo to paties pavadinimo romaną. Knygos autorius jau senokai miręs. Įsidėmėtina, kad jis buvo atsivertęs į katalikų tikėjimą.

1988-aisiais metais režisieriui M. Scorsese romaną įteikė arkivyskupas. Tai įvyko po filmo „Paskutinis Kristaus gundymas“ (The Last Temptation of Christ) pasirodymo. Knyga paliko režisieriui neišdildomą įspūdį.

Lapkričio mėnesį Vatikane įvyko filmo „Tyla“ premjera. Dramos siužetas – tai dviejų iš Portugalijos kilusių jėzuitų misionierių istorija.

Šiuos veikėjus įkūnijo aktoriai Adamas Driveris ir Andrew Garfield. Veiksmas rutuliojasi XVII a. Japonijoje. Šioje šalyje jėzuitų ordino atstovai tikisi rasti dingusį savo mokytoją, kaip kalbama, kankinimais priverstą išsižadėti savo tikėjimo. Mokytojo vaidmenį filme sukūrė airių aktorius Liamas Neesonas.

Po Japoniją klajojantys misionieriai susiduria su dilema: jiems ir atsivertusiems japonams suteikiama galimybė išvengti mirties nukryžiuojant, sudeginant ar nuskandinant, jei šie paniekins Jėzaus atvaizdą ir taip įrodys, kad išsižada savo tikėjimo.

Tuo metu krikščionybė Japonijoje uždraudžiama, bet nemažai į katalikų tikėjimą atsivertusių japonų renkasi į slaptas šlovinimo sueigas ir išpažįsta savo tikėjimą.

Tai antras kartas, kai L. Neesonas bendradarbiauja su M. Scorsese. Anksčiau jis yra sukūręs nedidelį vaidmenį 2002-aisiais metais M. Scorsese režisuotoje juostoje „Niujorko gaujos“ (Gangs of New York).

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai