Londono muziejuje surengta pirmoji per 40 metų Mikės Pūkuotuko paroda (0)

971
REUTERS
2017 m. gruodžio 6 d. 16:09
Galbūt šiais metais kino teatruose žiūrovų dėmesį buvo prikaustęs meškiukas Padingtonas, tačiau šį mėnesį Londono istoriniame Viktorijos ir Alberto (V&A) muziejuje ne ką mažiau dėmesio sulauks ir dar vieną lokių giminės žvaigždė – Mikė Pūkuotukas.

Šią savaitę šiame muziejuje bus atidaryta paroda „Winnie-the-Pooh: Exploring a Classic“ („Mikė Pūkuotukas: klasikos tyrinėjimai“). Joje bus galima išvysti maždaug 230 eksponatų ir artefaktų, pradedant nuo 1920 metų ir baigiant šiais laikais. Tarp parodos eksponatų bus originaliosios iliustracijos ir rankraščiai, pavyzdžiui, E. H. Shepardo pirmieji portretai su medų mėgstančiu meškiuku.

V&A muziejus stengiasi pritraukti daugiau jaunų šeimų, ir viena iš parodos kuratorių Emma Laws mano, kad Mikė Pūkuotukas, kuriam praėjusiais metais suėjo 90 metų, puikiai tinka šiai užduočiai.

Be minėtų eksponatų, paroda pristato ir realius žmones bei vietoves, susijusias su Mikės Pūkuotuko nuotykiais: Alano Alexanderio Milne`o sūnų Christopherį, kuris tapo Kristoferio Robino prototipu, ir Ašdauno mišką Sasekse, kuris įkvėpė Šimtamylę girią.

„Sunku pasakyti, turiu galvoje, kad Mikė Pūkuotukas yra tikra pasaulinė žvaigždė. Pavyzdžiui, jis be galo mėgstamas Rusijoje, kur 1960 metais knygos buvo išverstos į rusų kalbą, o 1969 metais buvo sukurti animaciniai filmai. Jei dabar kieno nors Rusijoje paklustumėte, kas yra Mikė Pūkuotukas, jie pasakytų: „O, taip, jis milžiniška žvaigždė“. Taigi turiu galvoje, kad jo tarptautinis žavesys yra absoliučiai didžiulis“, - teigė kuratorė Emma Laws.

Tačiau ne kiekvienas gali pasigirti šiltais vaikystės prisiminimais apie Mikę Pūkuotuką ir jo draugus. A. A. Milne`o sūnus savo atsiminimuose rašė, kad jo santykis su šiuo personažu buvo sudėtingas ir kad jis dėl šių knygų mokykloje patirdavo patyčias.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai