Londono Dizaino muziejuje – Stanley Kubrickui skirta paroda (0)

228
REUTERS
2019 m. gegužės 2 d. 09:25
Nuo kostiumų, vilkėtų juostoje „Prisukamas apelsinas“, iki dekoracijų iš filmo „Metalinis apvalkalas“ – Londono Dizaino muziejuje atidaryta paroda, skirta Amerikos kino genijui Stanley Kubrickui.

Iš miesto į miestą keliaujančios parodos „Stanley Kubrickas: Paroda“ ekspozicijoje – filmai, plakatai, nuotraukos, laiškai ir interviu. Scenaristas, režisierius ir montažo profesionalas S. Kubrickas, kurdamas tokius į kino istoriją patekusius filmus kaip „2001 metų kosminė odisėja“, siaubo klasika „Švytėjimas“ ir juodoji komedija „Daktaras Strangelove arba kaip aš nustojau jaudintis ir pamilau atominę bombą“, daugybę laiko skyrė pasiruošimui ir net menkiausioms detalėms.

S. Kubrickas Jungtinėje Karalystėje gyveno daugiau nei 40 metų, ten ieškojo ir filmavimo aikštelių savo šedevrams – viešbučio juostai „Švytėjimas“, kosminės stoties „2001 metų kosminei odisėjai“ ar karo laukų filmui „Metalinis apvalkalas“.

Parodoje eksponuojama spausdinimo mašinėlė iš „Švytėjimo“, dekoracijos iš „2001 metų kosminės odisėjos“, kostiumai iš istorinės dramos „Barry Lyndonas“ ir kaukės iš paskutinio S. Kubricko filmo „Plačiai užmerktos akys“ su Tomu Cruise ir Nicole Kidman. Muziejuje taip pat rodomos ir ištraukos iš minėtųjų filmų.

„Stanley Kubrickas: Paroda“ Londone eksponuojama nuo balandžio 26 dienos iki rugsėjo 15 dienos.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai