Nuku Hiva, Taitis, Tuamotu, Rangiroa, Bora bora, Rajatėja, Moorėja – skamba kaip burtažodžiai, kuriuos teisingai ištarus įvyks koks nors stebuklas iš „Hario Poterio“ knygos. O iš tiesų tai kerinčių Prancūzijos užjūrio valdų – Ramiajame vandenyne išsibarsčiusių Prancūzijos Polinezijos salų pavadinimai.

Šis Prancūzijos kolonijinės imperijos palikimas yra daugelio mėgstančių keliauti svajonė, tačiau kai kurie lietuviai įgyvendinti ją pasirenka netradicinį kelią – apiplaukti salas jau istorija tapusia lietuviška sportine jachta „Ambersail“. 2008-2009 metais ji leidosi į tūkstantmečio odisėją aplink pasaulį, kurios metu aplankė 19 šalių 5 žemynuose.

Tiems, kas „jachtą“ įsivaizduoja kaip prabangią vandens transporto priemonę, skirtą jaukiam ir romantiškui poilsiui bei deginimuisi ant denio, reikėtų suprasti, kad čia, sportinėje jachtoje, viskas kitaip: įgulos nariai tempia virves, vynioja jas ant gervių (specialių suktukų su vertikaliu ar horizontaliu būgnu), stovi prie šturvalo, iškelia inkarą, surinkinėja burės, seka prietaisus ir miega nedidelėje bendroje kajutėje ant dviaukščių gultų, kurie laikosi ant virvučių.

Daugiau įspūdžių iš ekstremalaus gyvenimo jachtoje - vaizdo įraše.