Legendinė „Neringos“ kavinė – laisvės gūsis prieš socrealizmo diktatą (0)

3588
Mindaugas Bajarūnas, Rinatas Chairulinas DELFI.TV
2016 m. gegužės 13 d. 09:38
Kavinė-viešbutis „Neringa“ – išskirtinis architektūros kūrinys sovietmečio eroje. Broliai architektai Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai sugebėjo pralaužti socialistinio realizmo pančius ir sukurti laisve dvelkiančia bei modernią architektūrą. Nasvyčiai įkvėpimo sėmėsi iš suomių architektūros tradicijos bei Nidos gamtos, kur leisdavo vaikystės vasaras. Todėl neatsitiktinai - kavinei-viešbučiui suteiktas Neringos vardas.

Tuometiniame „sovietiniame” pasaulyje „Neringa“ buvo šviežio oro gūsis, įkvėpęs daugelio kitų unikalių interjerų atsiradimą visoje Lietuvoje. Čia mėgo rinktis inteligentija, bohema – kavinė buvo nuolat kupina gyvenimo, muzikos ir įtemptų diskusijų. Ši vieta buvo mylima daugelio, tačiau kritikuojama naujų idėjų bijančio TSRS „centro“. Sklido gandai, kad pasiklausymo įrenginiai Neringos kavinėje buvo slepiami duonos lėkštėse, gėlių vazonuose ir stalų kojose, o „sanitarinių dienų“ metu KGB agentai tikrindavo tų prietaisų būklę bei rinkdavo jų sukauptą „derlių“.

Open House Vilnius 2016“ renginio metu vilnieičiams buvo galima apsilankyti legendinėje Vilniaus bohemos mekoje ir išgirsti istorijas, šią vietą darančias ypatinga bei apžiūrėti kavinės ir viešbučio interjerus iš arčiau.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai