Kaip skamba ledas: perkusininkas iš Norvegijos Londone surengė šaldantį pasirodymą (0)

1530
REUTERS
2018 m. sausio 1 d. 19:53
Ne paslaptis, kad dauguma muzikos pasaulio žmonių tiesiog negali pakęsti koncertų žiemą atvirose erdvėse (nors visgi baisiausias dalykas – šalta publikos reakcija), tačiau, panašu, kompozitorius ir atlikėjas iš Norvegijos Terje Isungsetas sugebėjo šaltį paversti ne priešu, o sąjungininku: jis rengia unikalius pasirodymus, kurių metų groja iš ledo pasigamintais muzikos instrumentais.

Naujausias jo koncertas vyko Londone, „Royal Festival Hall“. Jo metu norvegas grojo įvairiais paties pasigamintais ledo instrumentais, tarp kurių netgi buvo ledo būgnai ir ypatingas instrumentas – ledo ksilofonas. Ledo muzika dar jautriau suskambo kartu su dainininkės Marios Skranes vokalu.

Norvegas sako, kad jo užsiėmimas – daugiau nei muzika. Savo darbais jis nori atkreipti dėmesį į ledą – jo trapumą ir grožį.

Norvegas, puikiai išmanantis tradicinę skandinavų muziką ir džiazą, savo instrumentus gamina pasitelkęs benzininį pjūklą ir kaltus.

Ledo muzikos festivalio Norvegijoje idėjinis vadas, kompozitorius ir perkusininkas Terje Isungsetas per metus sudalyvauja per 50 festivalių ir koncertų. Daugiausia jų vyksta ten, kur šalta – Norvegijoje, Kanadoje ir Rusijoje.

Kur klimatas šiltesnis, ledo muzikai kyla bėdų – 50 minučių kambario temperatūroje instrumentams gali būti pražūtingos.

Dauguma pasirodyme Londone grojusių instrumentų buvo pagaminti Norvegijoje, o į Didžiąją Britaniją buvo atplukdyti specialiais konteineriais. Pasirodo, tikram ledo instrumentui pagaminti būtinas ir ypatingas užšalęs vanduo. Norvegas sako, kad geriausiai skambėjo instrumentai, pagaminti iš 2003 metaus Švedijos šiaurėje rasto ledo.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai