Jaunimo subkultūrų „Radviliada“: graffiti, riedlentės ir BMX dviračiai (11)

3543
Martynas Lapinskas, Robertas Narmontas Delfi.TV
2014 m. rugpjūčio 25 d. 10:18
Rugpjūčio 29 dieną prasidės dokumentinė kino kelionė „RADVILIADA“. Arūno Matelio prodiusuojamame filme susitinka dabartis ir viduramžių Lietuva su didikais Radvilomis, šlovinga jų giminės istorija ir garsiomis asmenybėmis. Juostoje kartu su profesionaliais lietuvių aktoriais nusifilmavo ir šiuolaikinio jaunimo subkultūrų atstovai.

Vienas iš trijų dabartinės kartos atstovų, pakviestų įsiamžinti filme yra graffiti menininkas Kipras Serapinas.

„Man paskambino ir pasiūlė filmuotis dokumentiniame filme apie Radvilas. Ar čia įdomu? Kūrėjai pasakojo, jog pridės graffiti, riedlentę, dviratį, o man atrodė, kur aš einu, ar dokumentinis filmas siejasi su paišymu? Atėjęs nusiraminau, nes jiems buvo svarbu pažiūrėti ar jaunimui yra įdomi istorija", - pasakojo K. Serapinas

Kartu su graffiti meistru nusifilmavo BMX dviračių sporto atstovas Deividas Budkovas ir vienas geriausių riedlentininkų Lietuvoje Dima Fiodorovas, kuriam teko įkūnyti ne tik save, bet ir viduramžių didiką.

„Kadangi filmas turi ir edukacinę paskirtį, nusprendėme įtraukti ir jaunimą. Tai gal buvo ir netikėta mintis pasirinkti Lietuvos jaunimo subkultūrų atstovus. Nemanau, kad graffiti yra sienų tepliojimas, o važinėjimas su riedlentėmis ir dviračiais - grindinio niokojimas. Jie yra savo sričių meistrai ir užsiima kur kas prasmingesne veikla nei tie, kurie laisvalaikį leidžia gerdami alų", - sakė režisierė Ramunė Rakauskaitė.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi