Įspūdingame kolekcionieriaus iš Saudo Arabijos lobyne - prašmatnūs „Rolls-Royce“ automobiliai (1)

6328
REUTERS
2018 m. birželio 10 d. 18:18
Saudo Arabijos Damamo miesto muziejuje eksponuojamoje kolekcionieriaus Abdulbachabo al Ghuhaimo kolekcijoje yra visko. Arba beveik visko.

Automobilių entuziastai gali grožėtis unikaliais garsių prekės ženklų egzemplioriais, skaičiuojančiais net ir šimtą metų, džiaugiasi kolekcijos savininkas.

Kalbant apie motorizuotus artefaktus, ypatingo dėmesio verti limuzinai, kuriais buvo vežiojami karališkųjų rūmų nariai. Žvelgiant į juos, susidaro įspūdis, jog tai labiau ne transporto priemonė, o prabangos simbolis.

40 metų rinktoje kolekcijoje nemažai eksponatų, džiuginančių senų ginklų entuziastus – čia gausu tiek šaltųjų ginklų, tiek šaunamųjų. Abdullah al Oduini vitrinas apžiūrinėja kartu su anūku. Jų dėmesį patraukė kardas, priklausantis Mogolų imperijos laikmečiui.

Bendrąja prasme daiktai, kadaise tapę Abdulbachabo al Ghuhaimo nuosavybe, atspindi ir pasakoja visos Saudo Arabijos istoriją, įskaitant modernizacijos procesus, kurių pradžia įvardijama XX amžiaus 8-asis dešimtmetis.

Mokslo ir teologijos skyriuje akį traukia senoviniai Korano egzemplioriai. Numizmatai ir filatelistai daugiausia laiko praleidžia apžiūrinėdami monetas ir pašto ženklus. Radiotechnikos entuziastai ir melomanai neabejotinai pames laiko nuovoką skyriuje, kur demonstruojami vintažiniai imtuvai, patefonai ir gramofonai.

Kolekcijos razina – viniliniai vieno iš populiariausių Artimųjų Rytų dainininko iš Egipto Abdelio Halimo Hafezo įrašai.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi