Indijos menininkas įkvėpimo semiasi iš buities: pradedant virtuvės rakandais ir baigiant pietų dėžutėmis (1)

1029
REUTERS
2018 m. balandžio 11 d. 16:21
Šiuolaikinio meno kūrėjas iš Indijos Subodhas Gupta antradienį, balandžio 10 dieną, žurnalistams suteikė išskirtinę progą iš arčiau susipažinti su itin drąsia jo kūryba. Parodą kūrėjas surengė prestižinėje Prancūzijos sostinės erdvėje – „Monnaie de Paris“.

Iš pirmo žvilgsnio ši retrospektyvinė menininko paroda tarsi kelionė į S. Guptos Indiją, kur jis įkvėpimo semiasi iš buities ir kasdienių daiktų: pradedant virtuvės rakandais ir baigiant pietų dėžutėmis ar vežimėliais lagaminams.

Bene garsiausias indo kūrinys – iš stalo įrankių ir nedidelių kibirėlių sukurta didžiulė kaukolė, pavadinta „Very Hungry God“ (liet. Peralkęs Dievas).

Poezija, dvasiniai reikalai ir socialiniai klausimai – trejybė, kurią galima apčiuopti kiekviename jo kūrinyje. Bronzos ir aliuminio skulptūra iš vėžimėlių lagaminams ir suvynioto čiužinio „Vehicle for Seven Seas“ (liet. Transportas vandenynams) kalba apie migraciją ir daiktus, kuriuos žmonės su savimi pasiima, norėdami pradėti naują gyvenimą, žurnalistams paaiškino kūrėjas.

Kūrinys „Faith Matters“ (Liet. Tikėjimo svarba) – dėlionė iš daugybės plieninių pietų dėžučių ir varinių termosų, besisukančių sušių padėkle.

Seniausias parodos eksponatas – vaizdo instaliacija „Pure“ (liet. Tyrumas), kurioje nufilmuota, kaip karvių išmatomis išsitepęs menininkas prausiasi po dušu.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi