Ieškojo Vanago-Ramanausko bendražygių žūties vietos: tai, ką išvydome, išliks visam gyvenimui (2)

2811
Julija Vercinskė, Aleksandras Zaikinas
2017 m. gruodžio 13 d. 21:03
Valstybės šimtmečio išvakarėse ypač daug diskusijų sulaukia būtinybė ugdyti patriotizmą, meilę ir atsidavimą Tėvynei. Vien skandalas dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago bei diskusijos dėl Lukiškių aikštės paminklo ko vertos, kai visuomenė skilo į dvi stovyklas – norinčius aikštėje matyti Vytį ir pasisakančių už mišką ir partizanų bunkerius primenantį memorialą laisvės kovotojams.

Kilus norui prisiliesti prie istorijos, išsiruošėme į kelionę po Dzūkijos miškuose esančius partizanų bunkerius ir jų žūties vietas.

Nusimatėme, kad turime aplankyti bent tris vietas – Punios šilo bunkerį (Alytaus r.), kuriame tragiškai žuvo A. Ramanausko-Vanago bendražygiai, išdavyste paženklintą Bestraigiškės miško bunkerį (Lazdijų r.) ir laiminguoju laikomą Latežerio miško bunkerį (Druskininkų sav.).

Šis mūsų pasirinktas dienos maršrutas yra tikras atradimas - pamatėme, sužinojome ir pajutome tiek daug. Retas kuris kalbėdamas apie laisvės kovotojų atminimą ir įamžinimo būtinybę, susimąsto, ką iš tiesų jautė partizanai, besislėpiantys nedideliuose bunkeriuose po žeme.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai