Į Vilnių atkeliauja pasaulinio garso socialinis potyrių projektas „Dialogas tamsoje“ (1)

568
2016 m. lapkričio 2 d. 16:51
Dialogas tamsoje“ – tai patyrimas visiškoje tamsoje, kur lydimas nereginčių vedlių žmogus išmoksta prisitaikyti pasaulyje be paveikslėlių ir, išjungęs regėjimą, bendrauti pasikliaudamas kitais pojūčiais.

Po daugiau nei 25 metų, apkeliavęs visą pasaulį ir įsikūręs 39 šalyse, „Dialogas tamsoje“ pagaliau pasiekė Lietuvą! Įžengęs į 40-ą šalį, šis projektas įsikurs Vilniuje, viename iš geležinkelio stoties pastatų atgimstančiame sostinės rajone.

Aklinoje tamsoje įvyksta neįtikėtinas apsikeitimas vaidmenimis: regintys žmonės išplėšti iš įprastos aplinkos, jie iš pradžių tampa bejėgiai netekę to, kuo pasitikėjo labiausiai – regėjimo, tuo tarpu neregiai virsta užtikrintais ir patikimais vedliais, suteikdami lankytojams saugumo pojūtį ir padėdami orientuotis pasaulyje be kontūrų ir spalvų. Neregiai atveria regintiesiems akis ir parodo, kad aklųjų pasaulis nėra nė trupučio skurdesnis už reginčiųjų, tiesiog kitoks.

„Dialogo tamsoje“ idėja užgimė 1988 metais vokiečių verslininko ir visuomenininko Andreas Heinecke galvoje. Nuo to laiko visame pasaulyje sukurta daugiau nei 10 tūkstančių darbo vietų akliems ir silpnaregiams vedliams, radikaliai sumažinant jų socialinę atskirtį. Per 9 milijonus reginčių žmonių jau patyrė „Dialogą tamsoje“ ir kardinaliai praplėtė savo pasaulėžiūrą. Dabar prie jų galėsite prisijungti ir jūs! Geriau vieną kartą pajausti, nei tūkstantį kartų pamatyti.

„Dialogo tamsoje“ koncepcija ir su ja susiję prekės ženklai yra „Dialogue Social Enterprise GmbH“ intelektinė nuosavybė.

Daugiau informacijos jau netrukus tinklapyje www.dialogastamsoje.lt.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi