Gyvūnų teisių gynėjai smerkia kailį ir odą naudojančius mados namus (0)

1166
REUTERS
2018 m. vasario 28 d. 16:38
PETA organizacijos aktyvistai antradienį, vasario 27 dieną, surengė protesto akciją, skirtą pasmerkti mados namus ir mados kūrėjus, savo gaminiuose naudojančius natūralią odą ir kailį. Protesto diena pasirinkta neatsitiktinai – šią savaitę Paryžiuje prasideda mados savaitės renginiai.

Rankose laikydami antkapius primenančius plakatus, protesto dalyviai buvo išsipiešę veidus kaukolėmis, turėjo ir gėlių. Visa tai simbolizavo tūkstančių gyvūnų, kurie dizainerių nužudomi dėl kailio ir odos, aukas.

Viena iš PETA aktyvisčių Isabelle Goetz sako besivilianti, kad tokios protesto akcijos galiausiai paskatins mados prekės ženklus, mados namus ir pačius vartotojus įsisąmoninti, kaip dėl jų užgaidų kenčia gyvūnai, ir rinktis alternatyvias medžiagas.

PETA kritikos strėlių sulaukia daug populiarų mados prekės ženklų. Gyvūnų teisių aktyvistai ne kartą sutrukdė tokių garsių mados namų kaip „Valentino“, „Christian Lacroix“ ir Karlo Lagerfeldo kolekcijų pristatymus.

Tikrai ne visi mados kūrėjai numoja ranka į gyvūnų kančias. Štai mados kūrėja iš Didžiosios Britanijos Stella McCartney savo kolekcijose griežtai atsisako tiek odos, tiek kailio.

„Giorgi Armani“ mados namai 2016 metais oficialiai pranešė visiems laikams atsisakantys natūralaus kailio.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai