„Grammy“ įteikimo ceremonijoje dominavo feminizmo idėjos (0)

2988
REUTERS
2019 m. vasario 11 d. 14:09
Los Andžele sekmadienį įvykusioje „Grammy“ apdovanojimų įteikimo ceremonijoje šiemet dominavo kalbos apie feminizmą ir virtinė šią ideologiją propaguojančių pasirodymų, o publiką maloniai nustebino buvusios JAV pirmosios ponios Michelle Obama, atidariusios svarbiausią muzikos pasaulio renginį, dalyvavimas.

Dėmesio centre buvo hiphopo atlikėjai ir daugybė talentingų moterų, o pagrindiniai apdovanojimai atiteko kantri muzikos dainininkė Kacey Musgrave, popmuzikos divai Lady Gaga, rokerei Brandi Carlile ir reperiui „Childish Gambino“. Pastarasis pelnė iš viso tris prizus už savo susimąstyti verčiantį hitą „This Is America“, pripažintą geriausia metų daina.

Pagrindinis šių metų „Grammy“ apdovanojimas – statulėlė už geriausią metų albumą – buvo įteikta K. Musgrave. Našvilyje kuriančios muzikantės trečiasis studijinis albumas patyrė didelę konkurenciją su tokiais muzikos industrijos sunkiasvoriais kaip reperiai Kendrickas Lamaras ir Drake'as.

Nors per 2018 metų „Grammy“ dalybas moterų vaidmuo buvo blankus, šiemet jos sulaukė didelio pripažinimo.

30-metės dainininkės albumas „Golden Hour“ taip pat laimėjo geriausio kantri muzikos albumo kategorijoje.
Ji padėkojo savo vyrui, padėjusiam paversti šį albumą tikrove.

K. Musgravetaip pat padėkojo kitiems nominuotiems artistams ir sakė, kad „laimėjimas nedaro mano albumo nė kiek geresnio negu kieno nors kito“. Be to, ji padėkojo savo jaunesnei seseriai už nuotraukas albumo viršeliams ir jų dizainą.

Ji taip pat dukart atliko savo dainas per transliaciją geriausiu eterio laiku, įskaitant kūrinį, skirtą šio muzikos stiliaus superžvaigždei Dolly Parton (Doli Parton).
M. Obama savo ruožtu sužavėjo publiką, kai drauge su Lady Gaga, popmuzikos žvaigžde Jennifer Lopez, vedėja Alicia Keys ir aktore Jada Pinkett Smith išėjo į sceną ir perskaitė kalbą, pabrėždama socialinės įvairovės ir moterų lygybės svarbumą.

Pirmoje ceremonijos dalyje, per kurią buvo įteikta daugiau kaip 80 prizų, B. Carlile – į daugiausiai apdovanojimų šiemet pretendavusi moteris – pelnė savo pirmąjį „Grammy“ Amerikos folkmuzikos kategorijose.
Tuo metu Lady Gagai buvo įteiktas „Grammy“ už geriausią popmuzikos dueto ar grupės atlikimą už jos emocingą hitą „Shallow“ iš muzikinės melodramos „Taip gimė žvaigždė“ (A Star Is Born).

Ši daina taip pat pelnė pripažinimą vizualinės medijos kategorijoje, o Lady Gaga gavo trečią prizą už geriausią solo atlikimą už dainą „Joanne“.

Faktas, jog pirmiausi apdovanojimai atiteko būtent moterims, liudija, kad galbūt artėja teigiamos permainos JAV Įrašų akademijoje, pastaruoju metu itin griežtai kritikuojamoje dėl tariamos įvairovės stokos.

Susijaudinusi B. Carlile neslėpė savo džiaugsmo ceremonijos pradžioje atsiimdama tris apdovanojimus iš eiles.

„Amerikos liaudies muzika yra nepritapusių žaislų sala. Esu tokia neprisitaikėlė“, – sakė B. Carlile kalbėdama apie sunkumus, patirtus paauglystėje, kai pradėjo atvirai kalbėti apie savo homoseksualumą ir dėl to negalėjo dalyvauti mokyklos išleistuvių šokiuose.

„Būti priimtai šios tvirtos ir mylinčios bendruomenės yra svarbiausias mano gyvenimo šokis. Ačiū už tai, kad esate mano sala“, – sakė folkroko žvaigždė.

Koncertinė renginio dalis prasidėjo triukšmingai, kai įkvepiančią dainą dviem kalbomis scenoje atliko popmuzikos kylanti žvaigždė Camila Cabello, Ricky Martinas, J.Balvinas ir reperis Youngas Thugas.

J. Monae nustebino publiką savo įspūdingu dainų popuri ir pasakymu, tapusiu vakaro fraze: „Leiskit vaginai pasakyti monologą.“

Popmuzikos superžvaigždė Ariana Grande, prieš pačią „Grammy“ ceremoniją išleidusi savo ilgai lauktą albumą „Thank U, Next“ ir vėliau nusprendusi neatlikti dainos per renginį dėl ginčo su organizatoriais, pelnė apdovanojimą už savo albumą „Sweetener“ – jis buvo pripažintas geriausiu popmuzikos kategorijoje.

Pasirodyti per apdovanojimus atsisakė ir Drake'as, K. Lamaras ir „Childish Gambino“ – aktoriaus Donaldo Gloverio alter ego. Pastarasis apskritai nesutiko dalyvauti renginyje. Be „Metų dainos“ apdovanojimo šis reperis laimėjo geidžiamus prizus už geriausią muzikos vaizdo klipą ir už geriausią repo muzikos atlikimą.
Dainininkė Alicia Keys, pati laimėjusi 15 „Grammy“, tapo pirmąja per pastaruosius 14 metų šią apdovanojimų ceremoniją vedusia moterimi.

Per apdovanojimus taip pat buvo pagerbtas „soul muzikos karalienės“ Arethos Franklin atminimas.

„Geriausia yra tai, kad nėra nieko už tai geresnio, – kalbėjo A. Keys. – Šįvakar per muziką aukštiname didybę, slypinčią kiekviename ir visuose iš mūsų!“

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai